View Single Post
  #5016 (permalink)  
Vechi 21 aug 2010, 21:09:06
androooshca's Avatar
androooshca androooshca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 aug 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 167cm, 67kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg

salut! eu sunt noua pe forum, dar veteranta in problemele cu greutatea...am ajuns o purcica, am ....mi-e si frica sa ma urc pe cantar, cred ca vreo 66-67 kg si doar 1,67 m....dar n-am fost mereu o omida...anul trecut pe vremea asta eram un fluture cu 10 kg mai slab....eram..pff..minunata! si in disperare de cauza, am decis ca de maine sa ma apuc de dieta nicoletei luciu...la mine nu de mentinut e greu, atata timp cat ajung la greutatea dorita, ma mentin..mai greu e sa ajung... trebuie sa recunosc insa ca astea 10 kg le-am pus pe mine...din mai incoace..de cand am dat iama ca vitica in porumb, dar eu in dulciuri..si recunosc ca nu m-am abtinut de la nimic...la ce rezultate sa ma astept de la dieta asta?are efect?
androooshca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1645 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi. Pentru a slăbi 7-8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -163 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]