View Single Post
  #502 (permalink)  
Vechi 15 aug 2011, 18:17:48
Anyya's Avatar
Anyya Anyya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 nov 2010
Locaţie: Alba Iulia, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Dukan
Date: 155cm, 51.5kg
Mesaje: 426
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Nu te descuraja daca nu slabesti pe cantar. Nu te atasa de a vedea un anume numar pe acel aparat, pt ca nu ti-l stie nimeni.

Ai slabit, nu? Se simte la haine, ai masurat sa vezi la cm? ASTA se vede, asta iti vor zice toti cunoscutii Plus ca tu nu ai kg in plus, nu depasesti 25 la IMC deci nu ai de ce sa iti pui asa problema Continua sa mananci sanatos si sa ai grija de sanatatea ta, esti inca in crestere (pana la 21 de ani ti se mai formeaza tesutul osos), iar de nr kg-lor uita si nu te stresa asa, pt ca nici nu ai de ce. Crede-ma, pana si stresul ingrasa, iar culmea e ca si stresul legat de slabit poate sa te faca mai agitata si mai usor de suparat, iar apoi sa te relaxezi prin mancare... So relax, totul va fi bine, cu rabdare si optimism razbatem toate prin aceasta greutate a slabitului
Cm se duc asa incet..la inceput cam 1-1,5/sapt acum.si stationez,,ssau dau cativa mm..probabil si din cauza k am gafat putin ..mai mult cu mancarea..desi sport am continuat sa fac.. ..o sa ma relaxez cu tae bo..dar nu stiu daaca mai apuc azi,,maine sigur..sunt marie si trebuie sa cinstesc
Anyya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1602 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1085 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 828 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]