View Single Post
  #5039 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 23:04:11
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

aleka
si david a fost foarte marait azi si ieri si plangea din senin...
daca-l pun culcat face isterii
daca-l pun in fund maraie intruna..
doar in picioare e bine si la el.. si nu oricum ce sa umble...
acuma seara iar am stat cu periuta aia care se bune pe deget la el in gura.. numa asa era bine si vesel.. ori l-am spalat pe dinti ori nu ... cum o scoteam maraiala mare...
m-am uitat la el in guritza...
e umflata gingia in partea de sus dar nu acolo unde ar trebui sa iasa in mod normal urmatorii dinti adica incisivii centrali, ci incisivul lateral sau caninul nu-mi dau seama bine... sper sa fie dintii si sa iasa zilele astea ca asa mi de mila de el cum maraie si plange..

si david a zacut azi in carucior cat am mers cu el la plimbare... se vedea ca n-are chef de nimic... dar a stat cuminte...
br.. si azi a suflat vantul tare... n-am stat numai unpic

referitor la lapte praf...ceai/ apa am facut prgrese.. i-am mai luat inca o canita. sse pare ca din asta ii place sa traga... am baut vreo 30-40 ml lapte praf acuma seara..
chiar vroiam sa intreb ca ce pun astia in lapte si iaurturi??? ca aseara a mancat doar 25 ml lapte praf +tzitzi si a dormit toata noaptea si azi a mancat un iaurt cumparat si a dormit de miaza o ora jumate in casa (el doarme 30 min cand nu e afara) ciudat nu??
vedem la noapte cum doarme... dupa 30-40 ml lapte
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat