Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5031 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 09:47:49
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Vroiam sa va spun ca primii doi dintisori ai Anei, pe langa ca s-au lasat asteptati o groaza, au iesit si strambi Oare ii va afecta si pe ceilalti? Mai ales pe cei de sus? Nu as vrea sa ii iasa strambi, mai ales ca si eu si sotul avem dintii drepti si echilibrati
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5032 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 10:32:58
aleka008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 104.5kg
Mesaje: 480
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
eu l-as evita.. haha..eu una sunt prietena pe net cu fostele colege.. si nu am treaba cu sotii lor.. haha.. asa ca nici voi nu ar trebui.. e mai bine sa va intalniti numai voi ;;fetele;;
aici mai ies la cafea cu mamicile..in rest nu am prietene.. dar nu duc dorul.. m-am obisnuit numai cu sotul...
bine ca si aici chemi pe careva sa iti faca curat cand vrei.. o sa chemam sa ne curate mochetele.. dar in rest, putem face si noi.. adica cand ai o casa mare, e munca..
noi ne-am ganditi mult cum s afacem s acumparam un apartament.. si sotul a zis ca chiar daca l-am lua in rate prin banca.. in 30 de ani.. dam in plus 100 de mii$,,si cumva e a ta dupa 30 de ani.. partea buna ramane la copii hahah
deci a zis ca ramanem in chirie pana se intampla sa avem bani multi sa il cumparam cu banii jos.. sau ceva de genul. pe mine una nu ma deranjeaza ca stam in chirie, tot simt ca e acasa..si imi place cum arata..
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
noi avem un caz asa, si ne vedem de obicei doar cu ea, f rar vine si el, antipatia este reciproca.
Si noi suntem asa, adica e evident ca e reciproc. Singura chestie nasoala e ca ea nu vrea sa ne vedem numai noi, ma obliga sa-l accept, iar daca i-am zis de ce nu imi place mi-a luat-o in nume de rau si a inceput sa imi ascunda anumite chestii. Eu ii vreau binele iar tipul asta e chiar dubios.

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Buna. prima zi am lasat-o pana la ora 12 insa din a doua zi am lasat-o 8 ore. psihopedagogul a urmarit-o a 2-a zi si a zis ca e ok daca ramane 8 ore. poate e ok sa o lasi 4 ore la inceput, tu decizi, depinde cum se acomodeaza, cei mici se adapteaza mai repede. poti intreba si la cresa cum procedeaza ei,m sau cum considera psihologul/psihopedagogul sau ce cadru de specialitate au.
Asa de repede? Eu care ma gandeam ca e mai greu. A mea plange si cand o las in brate la soacra mea si sunt si eu cu ea in camera.. Nu stiu cat de repede o sa se acomodeze cu toate ca nu e dependenta de mine. Are persoane pe care le place si persoane care o deranjeaza. Si dupa cate zile te-ai dus si tu la servici?

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Vroiam sa va spun ca primii doi dintisori ai Anei, pe langa ca s-au lasat asteptati o groaza, au iesit si strambi Oare ii va afecta si pe ceilalti? Mai ales pe cei de sus? Nu as vrea sa ii iasa strambi, mai ales ca si eu si sotul avem dintii drepti si echilibrati
Nu prea ai cum sa decizi tu cum o sa ii iasa dintii. Mai suge suzeta sau degetul? Ar fi bine sa nu o mai faca daca tot sunt probleme cu dintisorii. Stai linistita ca exista intotdeuna o solutie, dintii permanenti se indreapta cu aparat.
Răspuns cu citat
  #5033 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 13:58:32
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Stiu ca tu nu te duci aproape de Barcelona, dar ca titlu infomrativ, e un super parc de distractii la o ora de Barca, se numeste Port Aventura, e cel mai mare pacr tematic din Europa. Noi am fost in 2010, in octombrie, a fost super vremea. Biletele sunt 44 euro de persoana, ar merita sa ajungi. Noi acolo am conceput-o pe Ilinca

si noi pe Mihaita la Costa del sol in 2010
ce ai inclus in 44 euro?
se plateste un bilet la intrare si acolo poti sa faci ce vrei?
transportul cat e? cam cat duce toata distractia?

noi am facut planul asa...avem o excursie inclusa la barcelona...si o sa mai mergem noi o zi, apoi vrem o excursie la Montserrat, si oscilam intre Girona si Valencia(3:30 ore , 360km si ne gandim ca nu prea o sa avem timp acolo)..si poate si in parcul asta..noi am vrea 4 zile excursii si 3 zile hotel si imprejurimi..nici sa nu ne intoarcem mai obositi decat am plecat

noi in luna de miere am avut 5 zile excursii si in ultimele 2 zile am fost la malaga si puerto banos...si nu am stat nici o zi la hotel...si chiar vb cu sotul ca m-as mai duce inca odata..sa stau si eventual 1-2 excursii...si la gibraltar m-as mai duce inca odata
Răspuns cu citat
  #5034 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 15:43:51
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
hello
ce fac fetele?
eu ma enervez aici langa laptop.. caut preturi informative la un covor de 250 cm/300 sau 250/250 cm.. dimensiunea asta sau ceva asemanator nu prea se gaseste.. asa ca probabil vom apela la mocheta.. dar aici iar e problema ca latimea e de 400 cm... si o mocheta klumea e cam scumpa..
urmeaza sa mergem iar in magazine sa vedem ce dimeniuni si preturi gasim...
o zi faina..
din cauza dimensiunilor avem si noi numai mochete! nu covoare!
Citat:
Anterior postat de lulus07 Vezi mesajul
Fetelor, cand va apucati de curatenia de Pasti? Eu am inceput cu balconul si am implicat-o si pe Ilinca, ptr ca sunt sigura ca va merge foooooarte incet cu ea pe urmele mele, mai ales ca trebuie sa am grija pe ce pune mana. Azi i-am dat o carpa in mana, sa stearga niste scaune si ea a inceput sa "stearga" inclusiv usile, peretii etc.
eu nu m-am apucat inca!(doar in dulapuri ,incet incet fac rocada la haine)
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Buna!!
Legat de curatenie, sambata va veni o tipa trimisa de mama sa ne faca curat, chestii mai de amanunt, nu numai aspirator (de ex) si apoi vom face noi in joia sau vinerea de dinainte de Paste
poti sa o trimiti si la mine te rog?
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
esti o doamna simona.. sa ai pe cineva sa iit faca curat.. asa imi imaginam eu.. cand eram mica.. ma uitam la telenovele.. si ziceam ca o sa am si eu menajere sa imi faca curat hihi.. din pacate deocamdata nu imi permit.. noroc ca apartamentul e mic.. hahaha.. dar tot e destul de facut.. azi am zis ca fac.. ca oricum trebuie.. pana de pasti mai fac o data..
am pus cateva poze la album.. am mers ieri la plimbare, a fost super.. stateam pe banca si imi venea sa adorm.... de azi iar ploi
de azi ma mobilizez si eu cu slabitul..
poaate totusi scad ceva inainte de insarcinare hahah.. am visat ca ii ziceam la sot ca simt ca is insarcinata..pff.. eu cu visele mele.. hahaha iar ma gandesc.
maine sun la doctorita, sa vad ce imi zice.. de teste,, sau ce trebuie.. vb lu sotul sa ii zic ca ma pregatesc de facut copii. hihi..
voi sunteti bine? copii? poze? plimbari?.
vai.....abia astept sa ne dai marea veste!
eu ...bine sanatoasa!tot grasa....94,5! nu am mai facut sport de 2 saptamani!
copiii bine sanatosi ,am scapat de raceala ,sper sa nu mai atragem vreo una cand iesim afara!
poze ...nu am noutati ..dar o sa mai fac!
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Buna fetele.
Ziua servici si dupamasa plimbari multe...azi am stat afara de la5 pana la7 30 cand a trebuit sa intram ca sa pape

Imi place enorm de mult ca am un bebe, ca am motiv sa ies zilnic pe afara...cica sa plimb copilul, dar mai mult ca sa se plimbe mamica.Azi am iesit cu mama, pe sot l-am lasat acasa sa se odihneasca

Cum resimtiti schimbarea de ora? Eu inca nu am simtit nici un dezavantaj, dimineata m-am trezit super vesela si plina de energie...iar seara la7 30 era lumina...super

Pupicei Simo si tie si lui Raisa
Pupici fetele si zile vesele
de cand s-a schimbat ora Radu doarme de 2 ori pe zi ,nu de 3 ori cum dormea inainte!cam atat !
Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Cer si eu o parere, cum mai sunteti in relatii cu prietenii pe care ii aveti dinainte sa aveti copil? Daca cea mai buna prietena se "cupleaza" cu un tip pe care nu il puteti suferi, ce faceti?
avem relatii mai ''stranse'' cu prietenii care au si ei copii ,restul s-au ''indeparat'' pt ca nu mai avem acelasi ritm
pai ....nu am patit inca asa ceva ....dar cred ca ar conta ca ea sa fie fericita si as iesi mai mult doar cu ea si mai putin in varianta incluzandu-l si pe el,dar nu chiar deloc ca ar fi batator la ochi!
Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Vroiam sa va spun ca primii doi dintisori ai Anei, pe langa ca s-au lasat asteptati o groaza, au iesit si strambi Oare ii va afecta si pe ceilalti? Mai ales pe cei de sus? Nu as vrea sa ii iasa strambi, mai ales ca si eu si sotul avem dintii drepti si echilibrati
are suzeta?
isi suge degetul?
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5035 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 15:56:40
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Da, are suzeta, dar dintii nu i-au iesit inafara... Nu stiu cum sa explic... daca va imaginati gingia ca o bara dreapta, dintii sunt in unghi de 45%, unul intr-o parte, altul in alta Ca si litera A... Cresc drepti ei, doar ca au baza oblica... ufa! greu e cu explicatul asta....
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5036 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 16:18:27
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Da, are suzeta, dar dintii nu i-au iesit inafara... Nu stiu cum sa explic... daca va imaginati gingia ca o bara dreapta, dintii sunt in unghi de 45%, unul intr-o parte, altul in alta Ca si litera A... Cresc drepti ei, doar ca au baza oblica... ufa! greu e cu explicatul asta....
am inteles! dar nu stiu ce sa te sfatuiesc sa faci!eventual sa ceri sfatul/parerea unui stomatolog pediatru (daca aveti asa ceva ,la noi nu am gasit inca)
eventual sa incercati sa renuntati la suzeta! eu am de gand sa i-o scot!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5037 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 19:13:45
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Vai dragelor, Raisa e iar cu febra, 39 cu 9 aeam mai devereme, iar siropusi si supozitoare de mi se face rau. acum tocmai i-a scazut temperatura cu sotese ude in picioare ... la naiba cu atatea siropuri.

Aleka, referitor la prietena ta, ti-o va lua in nume de rau si se va apropia de el in detrimentul vostru, cu cat ii spui ca nu iti place prietenul ei mai mult.
ce te pot sfatui eu, ca noi ma trecut prin asta si am jurat ca nu ne mai bagam, e sa ii lasi in pace, sa nu i-l mai vb de rau, ii spui ca il accepti dc ea il iubeste, si incerci sa faci totul sa nu te vezi cu el sau sa re vezi cat mai putin.
noi asa ne-am bagat cu aceasta prietena, ca nu ne placea un tip, etc, si pana la urma ala a lasat-o cand a vazut ca suntem insistenti, si acum a ajuns cu alta pers, mult mai nasoala decat cel cu care era inainte ...

Gea, eu te sfatuiesc sa mergi la medic cu Ana din cauza dintisorilor.
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5038 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 19:13:49
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

am sunat dar e f ocupata doctorita.. uooof... ce ma enerveaza.. si apoi merge in concediu pana in maaai.. i-am explicat la receptionera la tel.. ca m-a intrebat daca e urgenta..i-am zis ca incerc de un bebe, si am nevoie de niste analize.. bla bla..a zis numai daca canceleaza careva programarea.. ce nervi am.. daca raman insarcinata si ceva nu e in regula.. astea trebuiau facute inainte.. mi-e frica.. adica chiar daca multe femei nu fac analize inainte de sarcina.. dar eu cu fricile mele..sa stiu ca a iesit bebe bolnav ca imi lipsea ceva.. si nu am stiut ce fac?desi incerc sa mananc sanatos.. dar avand in vedere.. ca am intarzieri de cm. si am avut si infectii.. etc..vreau doar sa fac analize si sa imi zica ca totul este in regulaa..ca pot incerca linistita..(dar tot am incercat)in cel mai rau caz... o sa merg la ea in mai.. si poate nu raman pana atunci.. sau si mai frumos.. cand merg la ea deja sa fiu.. si sa imi zica ca totul merge bine
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #5039 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 23:04:11
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

aleka
si david a fost foarte marait azi si ieri si plangea din senin...
daca-l pun culcat face isterii
daca-l pun in fund maraie intruna..
doar in picioare e bine si la el.. si nu oricum ce sa umble...
acuma seara iar am stat cu periuta aia care se bune pe deget la el in gura.. numa asa era bine si vesel.. ori l-am spalat pe dinti ori nu ... cum o scoteam maraiala mare...
m-am uitat la el in guritza...
e umflata gingia in partea de sus dar nu acolo unde ar trebui sa iasa in mod normal urmatorii dinti adica incisivii centrali, ci incisivul lateral sau caninul nu-mi dau seama bine... sper sa fie dintii si sa iasa zilele astea ca asa mi de mila de el cum maraie si plange..

si david a zacut azi in carucior cat am mers cu el la plimbare... se vedea ca n-are chef de nimic... dar a stat cuminte...
br.. si azi a suflat vantul tare... n-am stat numai unpic

referitor la lapte praf...ceai/ apa am facut prgrese.. i-am mai luat inca o canita. sse pare ca din asta ii place sa traga... am baut vreo 30-40 ml lapte praf acuma seara..
chiar vroiam sa intreb ca ce pun astia in lapte si iaurturi??? ca aseara a mancat doar 25 ml lapte praf +tzitzi si a dormit toata noaptea si azi a mancat un iaurt cumparat si a dormit de miaza o ora jumate in casa (el doarme 30 min cand nu e afara) ciudat nu??
vedem la noapte cum doarme... dupa 30-40 ml lapte
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5040 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 23:19:51
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
am sunat dar e f ocupata doctorita.. uooof... ce ma enerveaza.. si apoi merge in concediu pana in maaai.. i-am explicat la receptionera la tel.. ca m-a intrebat daca e urgenta..i-am zis ca incerc de un bebe, si am nevoie de niste analize.. bla bla..a zis numai daca canceleaza careva programarea.. ce nervi am.. daca raman insarcinata si ceva nu e in regula.. astea trebuiau facute inainte.. mi-e frica.. adica chiar daca multe femei nu fac analize inainte de sarcina.. dar eu cu fricile mele..sa stiu ca a iesit bebe bolnav ca imi lipsea ceva.. si nu am stiut ce fac?desi incerc sa mananc sanatos.. dar avand in vedere.. ca am intarzieri de cm. si am avut si infectii.. etc..vreau doar sa fac analize si sa imi zica ca totul este in regulaa..ca pot incerca linistita..(dar tot am incercat)in cel mai rau caz... o sa merg la ea in mai.. si poate nu raman pana atunci.. sau si mai frumos.. cand merg la ea deja sa fiu.. si sa imi zica ca totul merge bine
si eu am facut analizele dupa ce am aflat ca sunt insarcinata
dar la urmatorul bebe planuiesc sa le fac si inainte.. asa de siguranta...
nu poti sa mergi la altcineva?
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole