View Single Post
  #5063 (permalink)  
Vechi 12 nov 2011, 15:41:25
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Eu tot ma revolt ca trebuie sa stai asa in frig. Pai iarna de abia incepe, ce o sa faceti? Cand va da caldura, in martie? Ar trebui sa fiti toate 3 unite si sa explicati cui trebuie ca nu ajuta la nimic sa va imbolnaviti pe rand...
Checul la micul dejun suna foarte bine, asa faceam si eu inainte, imi pastram o bucatica de tentatie dimineata, cand mancam fara remuscari. Acum incerc sa rezist tentatiilor pana ma apuca si mananc si in timpul zilei (cim am facut ieri cu ciocolata de casa)
Eu ma pregatesc sa merg intr-o vizita la o prietena care are bebe, pe care nu am apucat inca sa il vad. Trebuie sa plec sa ii iau si un cadou.

Ne auzim mai tarziu
Unite nu suntem, in niciun caz.Pentru ca sunt foarte dusmanoase colegele mele si nu stiu de ce, ca nu le-am facut nimic... Nu stiu daca o sa ne dea strop de caldura, pentru ca nu au motorina, si caloriferele astea pe asa ceva merg.....Asta este...

Dap, parca e mai bine sa mananci in prima parte a zilei ca ai timp sa arzi caloriile respective si parca nu mai simti vinovatia asa tare.Desi daca stau sa ma gandesc parca mi-e teama ca poate daca as manca dimineata ceva inteerzis, in limite normale,mi-as face de cap si in restul zilei, ca imi cam sta in fire in ultimul timp sa ma culc pe o ureche: "nu o fi foc, nu oi muri, nu m-oi ingrasa de data asta"Asa am patit-o acum, ultima data cu kg astea adaugate Desi ar trebui, teoretic, sa ma abtin pentru ca se presupune ca mi-am facut pofta
Eh, vad eu cum ma descurc, poate nici nu am pofta si nu ma ispiteste nici astaseara nici pentru maine dimi

Pup fata, have fun cu prietena si cu bebelu'
Eu sunt aici, te astept la discutii
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]