Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5061 (permalink)  
Vechi 12 nov 2011, 14:54:25
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Buna Diana
Ti-am zis ca o sa ai mai putin la cantar daca nu ai avut tranzit! Felicitari, in 3 saptamani - 1 luna ajungi la greutatea din vara.
Mi se pare inuman frigul in care stai, ce zic si colegele tale? Adica te poti imbolnavi serios. parca ziceai ca dadusera drumul la caldura sau visam eu?
In privinta iritatiei de pe fata, incearca cu apa termala, calmeaza imediat sau cu un "cocktail" de extracte de plante (,usetel, galbenele, tataneasa, aloe) sau fa-ti o masca cu miere.
Te pup si felicitari pentru weekendul in care ai rezistat tentatiilor!
Hello. hello Dap, asa m-am bucurat cand am vazut....Sper sa fie si adevarat Mai vedem, vineri, la cantar, pana atunci nu ma mai cantaresc.
Da, e foarte frig....ce sa spuna colegele...Una dintre ele rezista eroic, nu zice nici car nici mar, vrea sa arate cat de puternica e si ca nu o deranjeaza nimic din ce se intampla pe aici.Cealalta e racita cobza ca si mine, ca vad ca si pe mine ma cauta iar raceala, nici nu scapasem bine...Ma doare in gat, tusesc si am nasul suuuuperinfundat.Deseara sport, ceai si apa fiartapentru picioare.
Iritatia tot de la frig e, si mai simt si uscaciune asa, parca e mai uscata ca niciodata fata mea....O sa dau cu crema multa deseara, asa am aplicat si de dimineata, machiaj nici nu am mai pus, doar crema de zi.....

Hopa, nu ma felicita, ca mai e din weekend, destul de mult.Mai ales ca acasa ma asteapta miros, si nu numai, de chesc....Trebuie sa rezist eroisc.Si daca nu rezist, macar sa ma opresc la o feliuta.Desi mi-ar placea sa iau doar o gura, apoi sa imi pastrez 2 feliute pentru md maine.Cu iaurt.Nu cred ca e bai

Tu ce mai zici scumpa mica?Hai, ca eu am palavragit destul
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5062 (permalink)  
Vechi 12 nov 2011, 15:30:44
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Hello. hello Dap, asa m-am bucurat cand am vazut....Sper sa fie si adevarat Mai vedem, vineri, la cantar, pana atunci nu ma mai cantaresc.
Da, e foarte frig....ce sa spuna colegele...Una dintre ele rezista eroic, nu zice nici car nici mar, vrea sa arate cat de puternica e si ca nu o deranjeaza nimic din ce se intampla pe aici.Cealalta e racita cobza ca si mine, ca vad ca si pe mine ma cauta iar raceala, nici nu scapasem bine...Ma doare in gat, tusesc si am nasul suuuuperinfundat.Deseara sport, ceai si apa fiartapentru picioare.
Iritatia tot de la frig e, si mai simt si uscaciune asa, parca e mai uscata ca niciodata fata mea....O sa dau cu crema multa deseara, asa am aplicat si de dimineata, machiaj nici nu am mai pus, doar crema de zi.....

Hopa, nu ma felicita, ca mai e din weekend, destul de mult.Mai ales ca acasa ma asteapta miros, si nu numai, de chesc....Trebuie sa rezist eroisc.Si daca nu rezist, macar sa ma opresc la o feliuta.Desi mi-ar placea sa iau doar o gura, apoi sa imi pastrez 2 feliute pentru md maine.Cu iaurt.Nu cred ca e bai

Tu ce mai zici scumpa mica?Hai, ca eu am palavragit destul

Eu tot ma revolt ca trebuie sa stai asa in frig. Pai iarna de abia incepe, ce o sa faceti? Cand va da caldura, in martie? Ar trebui sa fiti toate 3 unite si sa explicati cui trebuie ca nu ajuta la nimic sa va imbolnaviti pe rand...
Checul la micul dejun suna foarte bine, asa faceam si eu inainte, imi pastram o bucatica de tentatie dimineata, cand mancam fara remuscari. Acum incerc sa rezist tentatiilor pana ma apuca si mananc si in timpul zilei (cim am facut ieri cu ciocolata de casa)
Eu ma pregatesc sa merg intr-o vizita la o prietena care are bebe, pe care nu am apucat inca sa il vad. Trebuie sa plec sa ii iau si un cadou.

Ne auzim mai tarziu
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5063 (permalink)  
Vechi 12 nov 2011, 15:41:25
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Eu tot ma revolt ca trebuie sa stai asa in frig. Pai iarna de abia incepe, ce o sa faceti? Cand va da caldura, in martie? Ar trebui sa fiti toate 3 unite si sa explicati cui trebuie ca nu ajuta la nimic sa va imbolnaviti pe rand...
Checul la micul dejun suna foarte bine, asa faceam si eu inainte, imi pastram o bucatica de tentatie dimineata, cand mancam fara remuscari. Acum incerc sa rezist tentatiilor pana ma apuca si mananc si in timpul zilei (cim am facut ieri cu ciocolata de casa)
Eu ma pregatesc sa merg intr-o vizita la o prietena care are bebe, pe care nu am apucat inca sa il vad. Trebuie sa plec sa ii iau si un cadou.

Ne auzim mai tarziu
Unite nu suntem, in niciun caz.Pentru ca sunt foarte dusmanoase colegele mele si nu stiu de ce, ca nu le-am facut nimic... Nu stiu daca o sa ne dea strop de caldura, pentru ca nu au motorina, si caloriferele astea pe asa ceva merg.....Asta este...

Dap, parca e mai bine sa mananci in prima parte a zilei ca ai timp sa arzi caloriile respective si parca nu mai simti vinovatia asa tare.Desi daca stau sa ma gandesc parca mi-e teama ca poate daca as manca dimineata ceva inteerzis, in limite normale,mi-as face de cap si in restul zilei, ca imi cam sta in fire in ultimul timp sa ma culc pe o ureche: "nu o fi foc, nu oi muri, nu m-oi ingrasa de data asta"Asa am patit-o acum, ultima data cu kg astea adaugate Desi ar trebui, teoretic, sa ma abtin pentru ca se presupune ca mi-am facut pofta
Eh, vad eu cum ma descurc, poate nici nu am pofta si nu ma ispiteste nici astaseara nici pentru maine dimi

Pup fata, have fun cu prietena si cu bebelu'
Eu sunt aici, te astept la discutii
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5064 (permalink)  
Vechi 13 nov 2011, 07:29:58
lonely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata
Cum a fost cu ispita de ieri? Ai reusit sa te opresti la "o gura"? Astept vesti si de sportul ala care te astepta acasa
Azi o noua zi de dieta si miscare, nu?
Sa ai o duminica frumoasa si fara abateri
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1920 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1403 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5065 (permalink)  
Vechi 13 nov 2011, 13:26:30
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de lonely Vezi mesajul
Buna dimineata
Cum a fost cu ispita de ieri? Ai reusit sa te opresti la "o gura"? Astept vesti si de sportul ala care te astepta acasa
Azi o noua zi de dieta si miscare, nu?
Sa ai o duminica frumoasa si fara abateri
nu,nu am rezistat tentatieiDar nici abuz nu am facutadica nu a fost o gura dar nici 5-10
astazi din nou am mancat cate ceva dulce insa in limita caloriilor si cu sport la bord

Mai tarziu, dupa ce ma incalzesc, fac un dus fierbinte, un masaj si lenevesc sub plapumica pana la ora de plecare la serviciu.

Sa aveti o duminica frumoasa, fetelor
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5066 (permalink)  
Vechi 13 nov 2011, 13:52:09
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

nu,nu am rezistat tentatieiDar nici abuz nu am facutadica nu a fost o gura dar nici 5-10
astazi din nou am mancat cate ceva dulce insa in limita caloriilor si cu sport la bord

Mai tarziu, dupa ce ma incalzesc, fac un dus fierbinte, un masaj si lenevesc sub plapumica pana la ora de plecare la serviciu.

Sa aveti o duminica frumoasa, fetelor
Ma bucur ca ai avut o zi buna si ai mancat de toate in limitele bunului simt. Sa ai o zi frumoasa de leneveala! Pupici!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5067 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 07:11:21
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Sunt rupta de somn!Atat pot sa zic!Ñu vad, nu aud....doar mi-e somn.Si deseara inca o tura Abia astept sa dorm si la intoarcere aici sa va povestesc niste intamplari cu fratele sefeiFratele cel tanar si frumos

V-am pupat si va urez o zi superba, cu scuzele de rigoare ca nu vizitez slabutele in dimineata asta dar sunt pe picior de plecare si nu ma pot opri din tusit..Si....buna dimineata!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5068 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 08:11:18
lonely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata
Sper c-ai plecat la somn si nu la bantuit prin oras
Si azi e o zi buna de slabit, nu?
O saptamana frumoasa sa ai
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1920 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1403 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5069 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 20:39:09
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna seara!Azi am avut o zi proasta, asa ca de inceput de saptamana, lunea nu e ziu amea favorita.Nici iarba nu rasare lunea dar eu sa tin dieta?Am mancat una alta, am avut probleme cu un pachet pe care am vrut sa iltrimitem parintilor, nu am reusit sa ilt rimitem, maine noapte am sperante sa reusesc dar nu stiu cum il duc singura ca e o cutie imensa de cateva kg bune.

Am avut probleme la serviciu, de fapt colega mea a fost azi, a aflat seful, intr-un mod neplacut, ca unul dintre cazati a plecat fara sa achite cazarea si masa.Si problema e ca cea care l-a cazat nu i-a facut o copie dupa buletin si n avem date despre respectiva, ca era o femeie.Si a fost mare scandal din cate am inteles si a spus ca daca nu rezolvam noi pune banii desi nu stiu de ce.Atata timp cat aia a plecat, ca in fiecare dimineata cand pleca si se intorcea seara, si-a lasat bagajele in camera, si-a lasat tot aici, noi de under sa fi stiut ca pleaca de tot, fara sa ne achite?Are 30 de mil, numai bine, ar fi cate 10 de fiecare receptionera)Imi dau demisia daca e pe asa, eu am salariu de 7 mil si abia supravietuiesc, dar sa dau 10 mil pentru ceva ce s-a intamplat nu din vina mea?

Acum sunt la serviciu, e ultima tura de noapte.Aseara a fost placuta tura, cam lnga noaptea dar a trecut.Am constatat ca fratele sefei se da la mine pe fataSI nu debiteaza mintea mea, asa este, au observat si colegii lucrul asta Si nu stiu cum sa il tin departe, pentru ca el nu stie ca managerul e iubitul meu si nu as vrea sa faca vreun gest necugetat.Eu i-am spus ca nu sunt singura si ca am o relatie serioasa dar se pare ca nu ii pasa.Aseara a facut tot posibilul sa imi atinga mana "din intamplare", sa se uite in ochii mei la o distanta foarte mica, sa puna privirea pe mine si sa ramana asa.Ba chiar, dupa ce a facut dus, m-a sunat la receptie sa ma roage sa ii duc niste lucruri in camera si am acceptat.Doar pentru ca e fratele sefei si na..mi-era aiurea sa il refuz, chiar daca nu sunt room-service.Plus ca si ospataritele ii duc mancare in camera, bucatareasa, barmanii.Nu muream daca ii duceam eu un palton.Cand am batut la usa...ce credeti?Era in prosopM-am rosit ca dracu si am plecat spunandu-i la revedere, la care el m-a intrebat daca imi mai e frigSper ca a fost o referiere la frigul de la receptie din cauza caruia mi -sa umflat fata, nu era un apropo

Astazi a venit cu inelele pe degete, par mai logodita asa
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5070 (permalink)  
Vechi 15 nov 2011, 08:04:38
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata, poftim cafeluta:

Ce faci, cum merge dieta, te tii de rina???
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole