View Single Post
  #52 (permalink)  
Vechi 20 iul 2021, 18:31:14
Narawen's Avatar
Narawen Narawen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: Slăbire în 2021

Ziua 24 de dietă. 12006/108000 calorii arse. Mi-e foame și încerc să mă distrag. Unele zile sunt mai grele decât altele. Aș putea să mănânc, dar n-o fac. Nici nu e de parcă mănânc puțin. Consum 1800-2000 de calorii pe zi, dar mă mișc mult și am deficit, în medie, de 500 de calorii pe zi.
Și mă gândesc. De ce nu m-am oprit din îngrășat mai repede? Că știam că fiecare zi în care nu fac ceva va trebui plătită. Poate tocmai pentru că știam că va trebui să plătesc.

Sunt în faza aceea a slăbitului în care am platou de la exercițiu fizic, obiceiul mâncatului mai puțin nu s-a instalat, am retenție de apă de la sport și hainele nu par mai largi, și nu am făcut încă destul progres ca să fie vizibil. Deci funcționez 100% pe motivație internă. Odată ce măcar una dintre aceste lucruri va merge mai bine: cântarul, adaptarea, lărgirea hainelor, efect vizibil în oglindă, va deveni infinit mai ușor. Așa că trebuie să rezist.
__________________
Greutate de început 2 - 69 kilograme
Greutate finală dorită - 62 kilograme (31.12.2022)
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Narawen:
Zoe (21 iul 2021)