View Single Post
  #522 (permalink)  
Vechi 31 iul 2010, 13:56:53
sunshine's Avatar
sunshine sunshine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg

Citat:
Anterior postat de jasmine2311 Vezi mesajul
Buna fetelor
sunt si eu o grasuta ce vrea sa devina o slabuta.
Aleka008 , ce regim tii, cum ai slabit 15 kg?
Eu mi-m pierdut capul si pe mine in atatea regimuri si dorinta de a slabi si de fapt nu am nici un plan pus la punct si nu reusesc nimic.
Nu stiu daca sa tin regimul disociat, sau Montignac, sau mai care, ca sa vad si eu ceva.
Ma ia durerea de stomac si de cap si practic vreau sa slabesc dar nu incep de niciunde. I'm lost.
Anul trecut am tinut regimul Montignac si in 3 luni am slabit 6 kg. Am fost nemultumita si am inceput iar sa mananc, asa ca acum sunt la fel ca anul trecut inainte de regim. Dar acum imi dau seama ca tot era ceva cu 6 kg mai putin, dar asa-i daca esti nemultumit.... nemultumitului i se ia darul...
Help, Help, Help....
Sfatul meu e sa optezi pt montignac. Cu cat se duc kg mai incet, cu atat vei fi sigura ca nu se mai intorc. Ai slabit f bine 6 kg in 3 luni. Cu disociata vei pierde repede kg, dar dauneaza pielii, ramai cu piele in execes daca este prea rapida pierderea. Unde mai pui ca ai garantat toate sansele sa pui la loc kg pierdte si inca ceva bonus daca revii la vechea alimentatie.
Sport faci?
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat