View Single Post
  #528 (permalink)  
Vechi 09 iun 2010, 18:51:31
Nivara's Avatar
Nivara
(meniuri, evolutie)
Guest
Merite:
 
Date:
Mesaje: n/a
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de lavydor Vezi mesajul
Nivara, imprieteneste-te cu sportul ca e un lucru foarte bun. Daca tot vrei sa fii multumita de tine, sportul, ca sa ma repet...modeleaza pe langa alte zeci de aspecte pozitive si cu dulciurile..ziceam ceva mai devreme sa incerci sa iei niste suplimente de Crom de la farmacie sau plafar ca sunt foarte bune si chiar suprima "nevoia" de dulciuri. Trebuie sa crezi in schimbare si sa o faci, calitatea corpului se va schimba direct proportional cu calitatea alimentatiei. daca te autoeduci in directia asta..vei avea numai satisfactii..
Intelege ca ai probleme de rezolvat si in ritmul asta..ce te faci in sesiuni? Ai zis ca esti primul an la psihologie...cum iei tu examenele..sau mai bine zis cu ce ramai dupa facultate daca iti slabesti si trup si minte si putere de asimilare a informatiei?!?! Eu as prefera sa uimesc cand deschid gura decat cand fac primul pas intr-o incapere. Tu le poti face pe amandoua, arati bine, ai o greutate..minim admisa..din anumite puncte de vedere asa ca focuseaza-te pe facultate, iesi la suc cu colegii, socializeaza, invata, fugi la toate cursurile...si nu uita ca sportul te va elibera de stres, de ganduri negre, de toxine...etc! Uffff, te bat la cap pana ..se prinde ceva de tine!
La facultate nu ma duc zilnic pt. ca sunt la fara frecventa, recunosc ca nici cu invatatul nu prea ma omor spre rusinea mea. Cred ca in urma cu vreo 2 ani am luat ceva pastile Crom de la firma Walmark dar nu mai imi amintesc daca au avut efect pt. ca le-am luat pe termen scurt, poate o sa-mi cumpar iar sa vad daca totusi au efect. Oricum va multumesc tuturor pt. sfaturile voastre binevoitoare si sper sa le urmez cat mai curand, imi trebuie doar vointa sper sa reusesc
Nivara, trebuie să completezi Nivel de activitate fizică pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].