View Single Post
  #5329 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 11:17:56
duticalumi's Avatar
duticalumi duticalumi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2011
Locaţie: brussel, Belgia
Vârsta: 48
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 90.6kg
Mesaje: 300
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

buna dimineata,eu am deja poze de la vechiul concurs care s a terminat nu am mai progresat cu nimic de atunci.. odata cu terminarea concursului am zis sa ma rasfat putin si se vede ca nu am mai facut nimic sa scad.acum mi am schimbat putin dieta pt ca sa se miste cantarul imi tot schimb la diete ca sa nici nu ma plictisesc...de cand incepe concursul?si cand se termina..??eu dupa 15 august pana prin sept voi fi in vacanta in romania dar voi da la cineva id-ul si parola ca sa mi salveze tikerul si meniurile... se vede clar ca concursurile ma motiveaza.pt ca nu pot sa fac o echipa sa piarda din cauza mea.in schimb am trecut si eu prin ce a povestit monamaria.. trist dar acum 2 ani luasem la kg in plus ajunsesem la 80 si de atunci eu am fost numai o dieta.tot timpul eu tot tineam diete peste diete de am plictisit pe toata lumea dar de dat jos nimic din contra puneam vazand cu ochii..cand am ajuns pe la 85-90 am mers la doctor mi a facut analize si mi a zis doctorita ca am diabet si din cauza asta nu slabesc.mi a dat medicamente pentru diabet si mi a recomandat o cura de slabire,nimic rau pana aici..dar pe langa asta mi a dat si reductil pt slabit.mama mi a zis sa nu l iau dar am zis ca ea nu e mai desteapta de cat doctorita.pe langa faptul ca dadusem cam 160 de euro pe 2 cutii nici nu m am simtit bine de la el(vreau sa zic ca e foarte periculos)am slabit vre o 5-10 kg pe care in momentul in care le am intrerupt le am pus foarte repede inapoi si in plus astfel am ajuns in scurta perioada la 100 si apoi in timp de pote un an la 114 kg.toata lumea se uita la mine ca la un extraterestru si chiar ajunsesem sa primesc pe fata multe jigniri..si astfel am ajuns sa incep cura de slabire la inceput nu am zis nimic la nimeni dar apoi cand deja a inceput sa se vada am recunoscut ca da ma straduiesc sa slabesc.cand a inceput concursul m am inscris si la fitness si asa am reusit sa mai dau jos din povara
duticalumi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]