View Single Post
  #537 (permalink)  
Vechi 09 iun 2010, 20:42:19
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de Nivara Vezi mesajul
Dimineata cand m-am cantarit pe stomacul gol aveam 46.6 kg acum o ora iar m-am cantarit si aveam 47.8 kg. Nu cred ca aveam cum sa ma ingras in cateva ore, e adevarat ca am baut peste 2 litri de apa pana acum. Pana la urma cum e bine sa te cantaresti dimineata, in cursul zilei sau seara? De unde stiu care e greutatea reala? Ma cantaresc maxim de doua ori pe saptamana dimineata si seara si tot asa dimineata imi arata mai putin cu aproape un kg decat seara.

E normal ca seara sa-ti arate mai mult cantarul,ai mancat,ai baut lichide,fiecare aliment se digera diferit,si ai acumulat,dar asta nu inseamna ca te-ai ingrasat.
Dimineata pe stomacul gol trebuie sa te cantaresti pentru a vedea greutatea corecta.

Daca vrei sa fi o persoana matura sanatoasa,trebuie sa lasi deoparte grijile slabitului,si sa urmezi o alimentatie sanatoasa si echilibrata,sa faci sport,te va ajuta foarte mult sa te modelezi asa cum iti doresti.
Trebuie sa ai incredere in tine,sa fi mai puternica si sa nu cazi prada ispitei!!!
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]