View Single Post
  #545 (permalink)  
Vechi 15 oct 2011, 11:03:56
MIRUTZA's Avatar
MIRUTZA MIRUTZA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Mira, imi pare rau ca e racit sotiorul, si octav a fot racit de vre-o 2 ori insa a purtat masca pe fara in apropierea raisei si a fost ok. micutii au imunitate pt ca sunt hraniti de la san. asa ca nu il neglija pe sotior atat de tare
sa ne povestesti ce a spus doctorita
De ieri nu mai e sotul la izolator, ieri a stat cu noi.
Doctorita a constatat ca fetita a luat in total 600 de grame in prima luna si 400 de grame peste greutatea avuta la nastere. A zis ca e mai putin, dar ca nu sunt singura care am patit asa ceva, ca mai sunt cazuri de bebelusi care in prima luna au crescut si doar 200 sau 300 peste greutatea de la nastere.

A zis ca depinde ffff mult de la copil la copil si ca deoarece acuma in ultima vreme s-a apucat sa pape mai mult, e posibil ca de acuma sa observam o crestere brusca a greutatii.A zis ca orice ar fi, sa continui sa o alaptez si in cazul in care nu mai am lapte sa ii dau lapte praf completare, dar doar dupa ce o pun mereu la san si daca vad ca a a papat putin si nu s-a saturat.

Ma duc sa ii dau sa pape ca vad ca s-a trezit
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat