View Single Post
  #5461 (permalink)  
Vechi 12 apr 2012, 11:40:31
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
Bobo cred ca m-am uitat de 4-5 ori la filmuletul cu Iulia
eu nu am incredere in Mihaita sa il las singur in fund...pt ca nu realizeaza ca se poate lovii..sta ce sta si odata se arunca pe spate...sau se intinde dupa jucarii si nu mai poate sa revina in fundulet...si din cauza asta ma macina gandul cu rahitismul...
Iulia am vazut ca e sprintena rau de tot e o scumpa
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul

da, se zice ca nu trebuie comparati copiii dar iulia e tare sprintena (se ridica singura in fund, se ridica singura in picioare, merge in 4 labe, se urca pe toate), si ai nostri nu... bine sunt si baieti si plus ca nu asa mare motivarea, ca nu au fratiori
dar mihaita teoretic ar trebui sa faca ce face iulia
oricum trebuie vazut daca nu au forta sa faca chestia asta (rahitism, lipsa de calciu, fier si altele) sau pur si simplu sunt mai inceti si nu vor..
dupa b\pasti rezolv si eu problema

al meu zice sa nu ma mai stresez ca pana la urma o sa faca si \david de toate...
Fiecare copil are ritmul lui. Mai au si perioade de stagnare, dar cand te astepti mai putin, invata intr-o saptamana cat ar fi invatat intr-o luna sau doua Si apoi ti le da pe toate una dupa alta ca nu apuci sa te bucuri cum trebuie pentru fiecare realizare
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat