Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #5509 (permalink)  
Vechi 29 aug 2012, 01:03:59
bzzz's Avatar
bzzz bzzz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul




Buna draga Andreea
NU IMI VINE SA CRED CA IN SFARSIT POT SCRIE IN JURNAL!!! Asa de fericita si entuziasmata sunt acum

Mi-ati lipsit foarte mult si abia am asteptat sa scriu in jurnal.

Multumesc pentru toate cuvintele frumoase, Andreea si scuze pentru "mutenia" mea

Ai vazut porumbeii din albumul meu?
I-am fotografiat cand mananca, cand zboara... am si cateva fotografii facute de la geamul atelierului, trebuie sa le pun azi. In plus am descoperit ca si lebedele din parc mananca de la mine si eram atat de bucuroasa. Stateam pe un podisor si cateva lebede negre si ratuste exotice mancau din painica. Trebuie sa le caut cereale, poate gasesc in piata cand voi merge in weekend.

De cel putin 3 ori pe saptamana merg in parc si le dau de mancare, deja ma cunosc Ratele se aduna langa mal, iar porumbeii si vrabiutele imi urmaresc miscarile mainilor pana rup painea si o fac bucatele cat mai mici. Iubesc natura, iubesc pasarile, animalele Mi-e asa drag sa ii urmaresc, cum se comporta, cum sunt...

Stii ce am observat eu?! Ca toti copiii pe care ii cunosc din "prima mana sau din povestite" se numesc Tudor Pe cuvant. Pe bunicul meu il chema Tudor, este un nume foarte frumos si puternic. Sa va traiasca

Iti povestesc saptamana viitoare despre examen.

Cum mai esti? Ca numai despre mine povestesc
Am citit ca te-ai reapucat de facut curatenie prin alimentatie Bravo

ps: am uitat Cheesecake cu sirop de agave si curmale “Slabuta” - Slabuta.ro
Draga Marina.. acum eu nu am mai apucat sa scriu... Si noi am fost numai umblati.. Ma bucur tare ca iti faci timp sa hranesti porumbeii.. lebedele..ratele.. super super fain Nu am vazut pozele cu porumbeii dar o sa ma uit acum
Intradevar Tudor este un nume frumos..puternic.. Toate 3 am spus ca daca avem baiat iipunem Tudor dar ne-a luat-o sora mai mare inainte S-a dus Tudor Trebuie sa gasim alte nume faine
Bafta la examen..

Eu sunt bine.. Cata putin mai bine.. am fost sambata la Szeget la strand si S-a dat Cata pe un tobogan si a facut intindere la muschi la gat.. Sincer a fost superb acolo..ne-am dat toti pe tobogane.. ne-am balacit..am fost la sauna..a fost superb..insa pe Cata l-a mancat sa se dea pe un tobogan mai aiurit pe care noi nu ne-am dat..adica eu ,sora mea geamana si sotul ei..
Duminica seara l-a durut dar am zis ca trece..luni s-a dus la munca..iar luni seara am fost la urgente.. si acolo cand i-a facut radiografie i-a gasit o fisura la coloana.. care cica o are din cauza statului in exces in picoare..
Acum e in concediu medical si trebuie sa faca fizioterapie..
Gatul inca nu l-a lasat dar face tratament..
O sa treaca, ma bucur ca a aflat la timp..Ne-am hotarat sa mergem dupa ce terminam cu botezul si nunta de luna asta, sa ne facem analizele.. ca stam si stam rau..
Asa suntem noi oamenii..

O zi minunata iti doresc... Te imbratisez cu mult mult drag..
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat