Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5501 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 22:57:22
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Buna, Marina,

Iti multumesc pentru comentariile la poze si vin aici sa-ti raspund, ca poate nu mai apuci sa intri pe-acolo.
Am avut ca traseu la dus Serbia, Croatia, Slovenia cu oprire la Bled o noapte, iar apoi Italia si Franta. La intoarcere am schimbat traseul ca ne place sa vedem mereu locuri noi, asa ca a fost Elvetia, Germania, cu oprire in Austria intr-un satuc pe langa Salzburg, iar apoi Ungaria, Romania.

A fost minunat, exact pe gustul nostru, ne-am bucurat de diverse experiente olfactive (ierburile din Provence isi imprastie aroma mai peste tot prin aer), culinare, vizuale... Iar in Annecy ce mi-a placut foarte mult era faptul ca lacul era amenajat in special pentru cei care doreau sa faca sport, inconjurat cam pe 3 sferturi de piste pentru biciclete sau alergare...o placere sa te misti acolo in voie in fiecare zi, avand si o panorama superba-lacul si muntii.
Nici nu e de mirare ca ei fac mult sport chiar si la varste inaintate (erau foarte multe persoane in varsta care se plimbau, mergeau pe bicicleta, inotau etc), pe cand noi avem atat de putine spatii amenajate pentru asa ceva...

Multumesc mult pentru aprecieri, al meu se joaca cu aparatul foto putin, de altfel ne place la amandoi sa facem fotografiile in cauza, numai ca eu nu cunosc setarile aparatului, e unul semi-profi...nu cred ca mi-ar strica insa sa invat, prea mult imi place. Diferenta e ca al meu are o viziune panoramica, nu si de detaliu sau portretistica, eu sunt invers, deci ne-am completa

Si pozele puse de tine sunt tare frumoase,exprima multe, transpare clar talentul persoanei din spate si ma bucur ca un copil privindu-le...imi place tare mult sa ma uit la poze, de altfel .

O zi frumoasa!
Buna seara draga Anca

Wow, dar ati avut un traseu foarte frumos, chiar te invidiez Intr-un timp relativ scurt ati reusit sa vizitati atat de multe locuri. Fotografiile sunt foarte sugestive si bine realizate din punct de vedere incadrari si culori.

Si mie imi plac portretele si in general imaginile macro. Cand ati cumparat aparatul in cutie nu era o carticica cu informatii despre setarile de baza si cum se folosesc, etc? Sunt foarte utile pentru inceput, iar apoi poti cauta tutoriale despre cum se pot realiza diverse fotografii (portret, peisaj, mancare, etc), ce setari se fac, care este cea mai buna lumina si tot asa.

Mi-a placut foarte mult descrierea ta despre Annecy, un loc de vis pentru iubitorii de miscare.
Ai vazut pistele din Bucuresti pentru biciclisti?

Multumesc frumos pentru apreciere si mie imi place foarte sa ma uit la fotografii

Noapte buna!
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 27 aug 2012 at 22:59:57.
Răspuns cu citat
  #5502 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 23:05:42
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de rdogy Vezi mesajul
Multumesc mult Slabuta pentru urari. Scuze ca m-am pripit sa trag concluzii dar trebuie sa recunosc ca nu prea ma descurc cu noua 'fatada' a site-ului. Oricum, multumesc pentru raspuns; binenteles ca daca intreb dr. de familie o sa-mi interzica carnitina, desi e doar un aminoacid, dar ca sa fie 'on the safe side' cel mai probabil nu-mi recomanda. Cred ca o sa stau 'cuminte' si vad ce rezultate am fara carnitina.
Cu placere
Nu este nici o problema, am vazut mesajul tau si de aceea ti-am postat link-ul direct, era evident ca te-ai pierdut prin paginile jurnalului

Cel mai bine discuta cu doctorul, poate o sa iti dea unda verde In acest moment nu exista evidente ca ar fi probleme in perioada de alaptare, dar parerea doctorului tau este cea care pune punctul la final, el stie mai bine istoricul tau.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5503 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 23:19:06
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de ramosunrise Vezi mesajul
buna, numele meu este ramona, ti-am citit jurnalul, nu chiar pe tot, urmeaza sa o fac si mi-as dori ff. mult sa vb., sa imi dai sfaturi, sa ma critici
te astept la mine in jurnal.
pooop
Buna Ramona si bine ai venit

O sa incerc sa trec maine prin jurnalul tau sa facem o analiza pe meniurile tale (in cazul in care le ai publicate in jurnal).
Suplimentar, iti recomand ca si lectura, sursa de documentare articolele din aceasta categorie, sunt lucruri pe care trebuie sa le stie fiecare om daca tine la sanatatea lui: Cum Slabesc? - Slabute.ro
Dupa aceasta lectura, o sa iti fie mai usor sa intelegi despre ce vom vorbi la tine in jurnal, cand o sa facem analiza pe meniuri.

Noapte buna

Citat:
Anterior postat de vio91 Vezi mesajul
Buna fetelooor !!Slabuta vreau sa stii in primul rand ca imi place tare mult acest site.Felicitari pentru tot!
Eu nu sunt prea activa, recunosc, pe forumuri dar ma ajut de sfaturile voastre si de calculator.
As vrea sa te intreb daca este gresit sa mananci muuuuulte legume pe zi.
Legume, nu fructe.Asta pe langa cv carne sau lactate, in limita nr d calorii.
Buna Vio,

Nu este o greseala sa ai un aport crescut de legume, dimpotriva. Totusi ar fi interesant sa vedem cum arata meniurile per total, cu toate mesele incluse. Posteaza un meniu dintr-o zi oarecare.

Citat:
Anterior postat de Cristina5991 Vezi mesajul
buna slabuta!
Voiam sa te intreb daca as putea sa-mi schimb numele de la cont...

As vrea foarte mult asta daca se poate!

Multumesc frumos cu anticipatie
Buna Cristina,

Din pacate numele de slabuta nu se poate schimba.
Schimbarile se pot face cand ai un cont "proaspat" inregistrat de pe care nu ai scris mesaje in forum, nu ai creat meniuri la CNS, etc.
In cazul tau, s-au creat deja link-uri, care ar deveni invalide.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5504 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 23:52:50
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna draga mea Marina Tare dor mi-a fost de tine, de slabute
Imi cer scuze ca am lipsit atat de mult. Si chiar si acum nu m-am intors calumea. am timp sa stau cu voi la povesti seara cate putin saptamana asta, apoi vineri o sa inceapa distractia.
Nu stiu daca ai citit pe la mine, dar ne mutam. In sfarsit
Noutatea e ca o sa stau cu iubi. In toamna facem 6 ani deci era si cazul...nu? sunt speriata, dar in acelasi timp am emotii sper sa fie bine
Tu ce mai faci? esti bine?
Am nevoie de tine... nu stiu de ce, dar nu ma mai pot vedea in oglinda...am ajuns la o greutate la care de mult nu am mai fost nu stiu zau ce am in minte...nu ma gandeam ca o sa ajung asa. ma simt ca un balon... asta si din cauza ciclului. am sarit peste luna august deci sigur si asta e de vina.
chestia este ca azi pana la 6 am reusit sa fiu cuminte, am papat de dieta, apoi m-au luat niste dureri de acelea de stomac de care de mult nu am mai avut ... eu o numesc foame dureroasa. si atunci trebuie sa umplu stomacul ca sa nu ma mai doara. deci o iau de la capat cu toate. zici ca m-am intors in timp, acum 3 ani cand urma sa va cunosc...
adevarul e ca nici stresul cu, casa si mutatul si toate nu m-au ajutat in ultima vreme. nici la munca nu e chiar ok, deci de relaxat nici nu se prea pune problema... greu... si cand ma uit in oglinda, parca ma deprim si mai tare chestia e ca vad doar un colac mare, in rest nu e grav
de abia astept sa rezolvam cu mutatul, aranjatul...etc.
sa pot si eu sa inru la normal cu toate, sa pot sa ma apuc de sport
te pup, sper ca nu team zapacit de cap cu ale mele
Mi-a fost dor de voi
Andra ma bucur sa te citesc. In paralel, iti scriam un mesaj in jurnalul tau, cand am vazut in casuta mesajelor numele tau si in dreptul lui jurnalul meu. Ne simtim una pe cealalta

Am citit tot de la tine din jurnal, sunt la curent cu mutarea, ceea ce ma bucura foarte mult, era si timpul, este mai bine si pentru tine cu mama, si pentru tine cu iubi. Sper ca ati reusit sa o scoateti la capat si cu "stii tu cine"...

Te pup si iti spun ca o sa treaca (cum spunea mama in copilarie cand ma loveam). Acum lasand gluma la o parte, nici nu iti dai seama cat de bine te inteleg, incearca sa faci abstractie de gandurile, imaginile pe care ti le induce depresia din perioada "vesela". Eu mi-am dat seama ca pe masura ce anii trec, depresia din acea perioada este din ce in ce mai urata, nu prea imi dau seama cu ce ar avea legatura, dar cert este ca in fiecare luna o simt pe pielea mea, cum s-ar spune

Sunt sigura ca nu esti nici macar pe aproape asa cum te descrii, este doar imaginea pe care o vezi acum, bineinteles cu burta umflata ca doar zona este inflamata, dar care se va dezumfla in cateva zile. Mie imi vine sa sparg oglinda in aceste zile

Mi-e foarte dor de tine
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5505 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 07:54:29
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Neata fetelor

Cum ati dormit? Ce ati visat? Ce planuri aveti pentru azi?

Eu tocmai mi-am mancat micul dejun la pachetel si in 10 minute intru la cursuri. La 13.00 fac prezenta

Va doresc o zi cat mai frumoasa
ss_R110180.jpg
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5506 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 12:39:58
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Neata fetelor

Cum ati dormit? Ce ati visat? Ce planuri aveti pentru azi?

Eu tocmai mi-am mancat micul dejun la pachetel si in 10 minute intru la cursuri. La 13.00 fac prezenta

Va doresc o zi cat mai frumoasa
Ataşament 12088
Marina, ce e in farfurie? Ala e pachetelul tau? arata foarte bine
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5507 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 12:50:39
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Marina, ce e in farfurie? Ala e pachetelul tau? arata foarte bine
Buna Mihaela,

Da, micul meu dejun a fost exact ca cel din fotografie.
Omleta in unt, avocado, rosii, doar ca fara lipie.
Tocmai am mancat pranzul.
Mi-am luat cu mine fasole verde pastai cu bucatele de carnita, gorgonzola si seminte crude de floarea soarelui (reteta la abur). Foarte bune

Cum esti azi?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5508 (permalink)  
Vechi 29 aug 2012, 00:39:12
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul




Buna seara Dienus,

Cum sa o iei pe miristi?! O fata asa de frumoasa, inteligenta si buna sa se piarda Nu trebuie sa se intample asa ceva.

Diana tu stii bine o limba straina? Ma gandeam ca ai putea face traduceri pentru cei din afara, sunt diverse site-uri pe care te pot gasi clientii, stiu ca Dara se ocupa cu asa ceva, Lucrezi de acasa si ma gandesc ca este un job mult mai bun decat la hotel, ce zici

Discutati cat mai mult, comunicati, spuneti-va ce aveti pe suflet, nu lasati ca problemele sa se acumuleze, sedimenteze, la un moment dat va fi prea tarziu, se creeaza in suflet prea multe regrete, suspiciuni... si nu mai poti ramane in acel "loc".
O relatie, cel putin din experienta mea, se construieste, voi sunteti in faza de constructie, de cladire a pietrelor, claditi-le corect.

ps: Iti mai spun si aici, rochia este superba si tu foarte gingasa
Draga mea, Marina, buna seara!
Cateodata asa simt, ca o iau pe miristi. Adevarul e ca ma las usor intimidata de situatiile si incercaril eprin care trec si atunci simt ca imi explodeaza capul!Incerc sa spun ca sunt puternica si pot sa fac fata, ca nu ma doboara, ca pot sa rezolv dar de fapt sunt un copilas care se pierde in fata situatiilor respective....

Da,draga mea, stiu limbi straine, consider ca ma descurc bine. Nu am incercat, sincera sa fiu.CV-uri depun zilnic aproape, unde se iveste ocazia, dar majoritatea pe Craiova si e destul de greu cu asta, cu mutarea.....Aici nu prea am sanse sa gasesc alceva.Deja ma vad receptionera toata viata)
Cu iubitul am rezolvat, adevarul e ca in ultimul timp comunicarea dintre noi lasa de dorit si de-asta am ajuns acolo.Dar ne-am amintit ca noi nu suntem rai, nu suntem dusmanosi si ca nu meritam sa ne pierdem din cauza unor prostii. Asa cum spui si tu, incercam sa cladin corect ce am inceput!

Iti multumesc frumos pentru complimentAdevarul e c rochita aia m-a facut sa ma simt bine, nu complexata!Faptul ca a fost marime universala si m-a incaput a fost mare lucru pentru mine, mai ales ca nu mai am "silueta" de asta-vara!

Te pup cu drag, frumoasa Marina!Sa ai o seara frumoasa si vise placute!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5509 (permalink)  
Vechi 29 aug 2012, 01:03:59
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul




Buna draga Andreea
NU IMI VINE SA CRED CA IN SFARSIT POT SCRIE IN JURNAL!!! Asa de fericita si entuziasmata sunt acum

Mi-ati lipsit foarte mult si abia am asteptat sa scriu in jurnal.

Multumesc pentru toate cuvintele frumoase, Andreea si scuze pentru "mutenia" mea

Ai vazut porumbeii din albumul meu?
I-am fotografiat cand mananca, cand zboara... am si cateva fotografii facute de la geamul atelierului, trebuie sa le pun azi. In plus am descoperit ca si lebedele din parc mananca de la mine si eram atat de bucuroasa. Stateam pe un podisor si cateva lebede negre si ratuste exotice mancau din painica. Trebuie sa le caut cereale, poate gasesc in piata cand voi merge in weekend.

De cel putin 3 ori pe saptamana merg in parc si le dau de mancare, deja ma cunosc Ratele se aduna langa mal, iar porumbeii si vrabiutele imi urmaresc miscarile mainilor pana rup painea si o fac bucatele cat mai mici. Iubesc natura, iubesc pasarile, animalele Mi-e asa drag sa ii urmaresc, cum se comporta, cum sunt...

Stii ce am observat eu?! Ca toti copiii pe care ii cunosc din "prima mana sau din povestite" se numesc Tudor Pe cuvant. Pe bunicul meu il chema Tudor, este un nume foarte frumos si puternic. Sa va traiasca

Iti povestesc saptamana viitoare despre examen.

Cum mai esti? Ca numai despre mine povestesc
Am citit ca te-ai reapucat de facut curatenie prin alimentatie Bravo

ps: am uitat Cheesecake cu sirop de agave si curmale “Slabuta” - Slabuta.ro
Draga Marina.. acum eu nu am mai apucat sa scriu... Si noi am fost numai umblati.. Ma bucur tare ca iti faci timp sa hranesti porumbeii.. lebedele..ratele.. super super fain Nu am vazut pozele cu porumbeii dar o sa ma uit acum
Intradevar Tudor este un nume frumos..puternic.. Toate 3 am spus ca daca avem baiat iipunem Tudor dar ne-a luat-o sora mai mare inainte S-a dus Tudor Trebuie sa gasim alte nume faine
Bafta la examen..

Eu sunt bine.. Cata putin mai bine.. am fost sambata la Szeget la strand si S-a dat Cata pe un tobogan si a facut intindere la muschi la gat.. Sincer a fost superb acolo..ne-am dat toti pe tobogane.. ne-am balacit..am fost la sauna..a fost superb..insa pe Cata l-a mancat sa se dea pe un tobogan mai aiurit pe care noi nu ne-am dat..adica eu ,sora mea geamana si sotul ei..
Duminica seara l-a durut dar am zis ca trece..luni s-a dus la munca..iar luni seara am fost la urgente.. si acolo cand i-a facut radiografie i-a gasit o fisura la coloana.. care cica o are din cauza statului in exces in picoare..
Acum e in concediu medical si trebuie sa faca fizioterapie..
Gatul inca nu l-a lasat dar face tratament..
O sa treaca, ma bucur ca a aflat la timp..Ne-am hotarat sa mergem dupa ce terminam cu botezul si nunta de luna asta, sa ne facem analizele.. ca stam si stam rau..
Asa suntem noi oamenii..

O zi minunata iti doresc... Te imbratisez cu mult mult drag..
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5510 (permalink)  
Vechi 29 aug 2012, 22:15:10
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul

Buna Mihaela,

Da, micul meu dejun a fost exact ca cel din fotografie.
Omleta in unt, avocado, rosii, doar ca fara lipie.
Tocmai am mancat pranzul.
Mi-am luat cu mine fasole verde pastai cu bucatele de carnita, gorgonzola si seminte crude de floarea soarelui (reteta la abur). Foarte bune

Cum esti azi?
Chiar vroiam sa te intreb - tu mananci unt?

Untul e un aliment de condamnat? Eu nu mananc margarina, dar unt as mai consuma din cand in cand.. imi e pofta de o felie de paine cu unt si cu miere/ gem si cu o cacao sau cu un ceai langa, dar nu-mi dau seama cat de mult ar trebui sa ne ferim de unt. Am vazut ca exista o varianta light pe piata, dar tot are multa grasime. Eu nu am probleme cu colesterolul si ma gandesc ca ocazional nu strica untul, dar e foarte posibil sa ma insel
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole