View Single Post
  #57 (permalink)  
Vechi 19 aug 2010, 21:15:36
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
DR IULIA ,pot sa iti adresez si eu cateva cuvinte ,intrebari?
Am tinut dieta Rina's (dieta disociata de 90 zile),de fapt sambata este ultima zi,am slabit 11,5 kg ,cred ca as fi slabit mai mult daca as fi putut sa imi infranez pofta de dulce!!! asta este marea greseala a vietii mele:mananc multe dulciuri!!!!
incepand de duminica as dori sa incep dieta MONTIGNAC ,deoarece eu gatesc oricum zilnic ,deci faptul ce se mananca gatit mult nu ma deranjeaza si acolo se mananca si dulce (conform desigur)
intrebarea mea este :crede-ti ca pot sa incep de duminica Montugnac sau trebuie sa tin o perioada de tranzitie pt a obisnui organismul cu combinatiile de alimente??? oare ce as putea sa fac pt a nu mai avea pofte de dulce???
o ultima intrebare:
deoarece doresc sa raman insarcinata din nou(am un baietel de 16 luni) credeti ca e bine sa mananc dupa principiile montignac in timplul sarcinii?
Mailin ,scuze pt ca am intrat cu intrebari in jurnalul tau !!! dar nu stiam cum as fi putut lua legatura cu Dr Iulia!!!
DrIULIA ,MULTUMESC ANTICIPAT!!!!

Buna Nicoleta.

Inainte de a urma dieta Montignac,incearca o perioada de 7-10 zile sa urmezi o dieta personalizata,sa te incadrezi in necesarul tau caloric zilnic,sa mananci sanatos(legume,fructe proaspete,carne slaba la gratar/sote,lactate degresate si semidegresate,salate cat de multe,supe/ciorbe fara smantana si lichide multe)iar la sfarsit sa observi schimbarile si daca vei fi multumita de rezultate.

In timpul sarcinii nu se urmeaza nici un fel de dieta,se mananca sanatos,fara execese culinare,se face sport,atat cat permite medicul fiecarei paciente,in functie de evolutia sarcinii.
De ce vrei sa urmezi principiile Montigniac?

Sa continuam discutia aici http://forum.slabute.ro/alimentatia/...oasa-3147.html....

Multumim Mailin.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat