View Single Post
  #5761 (permalink)  
Vechi 26 oct 2013, 12:19:18
ayssa's Avatar
ayssa ayssa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Dukan
Date: 164cm, 100.5kg
Mesaje: 1.694
Aprecieri acordate: 171
Am fost apreciat(a) de 204 ori in 146 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan ( partea 3 )

Citat:
Anterior postat de jumbix Vezi mesajul
E foarte bine ca ai reusit sa te abtii, asta test de vointa. E foarte aiurea cand nu stii ce e pus in mancare, nici mie nu-mi place sa-mi gatesca altcineva ca nu prea am incredere, si cand imi facea mami ciorbita o intrebam de 10 ori sigur n-ai pus ulei? Am patitò si cu cafeaua, am rugat sa nu mi se puna zahar si la fundul canii m-am trezit cu zahar. De-acum esti acasa si poti sa-ti vezi linistita de dieta. Multa bafta!
Asa e Iulia. Din nefericire eu sunt sigura ca cei de la restaurant au pus ulei in mancare. Dar nah, am ales sa mananc ce am considerat ca se potriveste cat de cat. Acum acasa pot sa imi gatesc ce vreau si sa respect principiile dietei.
As vrea sa-mi iau un dry cooker. Sa vad daca ajung sa imi cumpar unu. Voi ati folosit? e ok? pupici
ayssa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2614 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2097 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1323 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui ayssa:
rozica1965 (26 oct 2013)