View Single Post
  #581 (permalink)  
Vechi 09 mar 2011, 14:13:12
Adrianaa's Avatar
Adrianaa Adrianaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2010
Locaţie: -, Romania
Dieta: South Beach
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 705
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

Citat:
Anterior postat de eliza david Vezi mesajul
Eu zic ca functioneaza. Teoretic ar trebui sa slabesc cam 500g pana la 1 kg pe sapamana. Si eu cam pe acolo ma incadrez. Sunt la faza 2 de aprox. 3 saptamani si am dat cam 800-900g pe saptamana. Ceea ce mi se pare foarte ok.
Cred ca asa o sa fac. Daca reusesc sa o tin in ritmul asta, pana ajung la target si apoi sa trec la mentinere ar fi minunat. Daca nu, si vad ca incep sa scad mai putin de 500g pe saptamana, o sa mai bag o tura de faza 1.
E foarte ok,tu dai la faza 2 jos cat am reusit sa dau eu intr-o saptamana de faza 1 Sa vedem cum o sa se manifeste asta acum ...
Si eu ma gandeam ca daca nu reusesc sa slabesc cu faza 2 sa mai intru putin la prima si o sa incerc si sa maresc portia de sport dar asta nu stiu incepand de cand am de gand ..
__________________
I'm not there yet, but I'm closer than I was yesterday.
You cannot taste perfection, you can feel it!
The real beautiful look is in those who have worked for it.


Adrianaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1026 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat