View Single Post
  #5995 (permalink)  
Vechi 10 mai 2012, 12:47:42
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Salutare fetelor!

ce faceti azi? noi iesim la cumparaturi de haine dup-amiaza, ultimele inainte de plecare.

I-am pregatit baiatului alaltaieri o reteta de chiftelute de peste, reteta luata din carte pentru copii si a mancat asa de bine, i-au placut tare mult.

Am bagat in mixerul cu cutit file-ul de cod, l-am amestecat acolo cu faina si smantana si am format ca niste mingiute pe care le-am fiert putin in apa pana s-au ridicat la suprafata. Foarte usor de pregatit, asa nici nu stie ca mananca peste i le-am dat cu putin cartof piure... cu siguranta ca o sa devina mancarea lui preferata in curand

ah, si nu v-am zis ce scump si drag e: a invatat sa intoarca paginile la carticele din care ii citesc, si acuma numai asta face, nu se mai joaca cu jucariile, vrea doar sa citim si el sa intoarca paginile tre sa il filmez sa il vedeti cau cata seriozitate si concentrare se ocupa el de carticele )
Asa e si Ana cu cartile, le rasfoieste pe toate Avem cu animale domestice si la fiecare poza incearca sa imite animalele. E tare scumpa

O sa incerc si eu reteta o data, ca sunt tare curioasa

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
buna dragelor!!
ce sportive sunteti ... felicitari!!
ma ambitionati si pe mine in lupta cu kg!

Raisa e iar pe antitermice, iar febra, dr a zis ca a contactat o noua viroza, nici nu scapasem bine de cealalta ... tara amarata am fost ieri, mi-a mai ridicat moralul pediatrul! M-am saturat de vesnicul "asa e la cresa" si zice ca totusi e mai bine decat cu bona acasa ... Ii dam inainte ca nu avem ce face altceva.
Noi duminica trebuie sa mergem la un botez si sper ca Raisa sa fie in forma

Raisei ii dau 1 sau 2 dinti jos, am vazut aseara ca ii sparsese gingia cel putin intr-o parte ar fi nr. dintzocii 7 si 8.
Voi ce mai faceti?
Of Doamne, saracuta. Multa sanatate ii doresc
Si felicitari pentru dintzuci
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat