View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 18 mar 2014, 15:29:50
WhiteAngel's Avatar
WhiteAngel WhiteAngel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Welcome Back - Jurnal WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de silviadm Vezi mesajul
bn ai revenit roberta... cum mai esti,totul bn ?
Buna silvia pai zic eu ca e destul de bine, mai putin pe partea asta a aspectului fizic tu ce mai zici

Citat:
Anterior postat de Wana Vezi mesajul
Nu am avut placerea sa iti urmez parcursul pana acum. ... dar iti urez bine ai revenit, si iti urez mult succes in lupta cu kg !
Hei mersi mult! eu sunt roberta, sper ca aman2 sa avem succes

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Buna Roberta! Noi am mai vorbit. Eu iti spun parerea mea - si tu poti face ce doresti bineinteles. Esti clasa a 12-a ( iti amintesti ca am si eu un baiat clasa a 12-a) - cred ca trebuie sa-ti stabilesti prioritatile. In acest moment pentru tine important e bacalaureatul si admiterea la facultate. Sigur ca asta nu inseamna sa te indopi cu dulciuri si prostii. Mananca sanatos, echilibrat si lasa slabitul pentru dupa bacalaureat. Si pe baiatul meu il apucase sala si slabitul acum - si am incercat sa-i explic ca in viata trebuie sa-ti alegi prioritatile.
In plus - tu esti acum la varsta modificarilor corporale - asta ti-o spun din proprie experienta - si o sa iti ia timp sa te obisnuiesti cu noul corp. Corpul de adolescenta se modifica de acum inspre aspectul de corp de femeie tanara.
Buna! Ma bucur ca mi-ai scris si ca pana la urma mi-ai mai deschis mintile ai mare dreptate, degeaba arat eu bine daca dupa clasa a12a o sa stau un an pe acasa si eventual o sa cad si in depresie. Voi incerca pe cat posibil macar sa nu mananc prostii si sa fiu putin mai activa

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Neata si bine ai revenit! Si eu sunt de acord ca prioritatea ta nr 1 e sa scapi de Bac si sa intrii la facultate. Tot ce poti face in perioada aceasta e sa alegi sa mananci sanatos si sa eviti sa consumi junk-food si dulciuri. Ai nevoie de mancare adevarata, plina de vitamine, minerale, proteine etc, care sa iti dea energie si sa te ajute sa ai mintea agera, nu de prostioare care se digera greu si iti dau o stare de discomfort si somnolenta. In al 2-lea rand, miscare poti face zilnic cate 30 de min pentru a-ti odihni mintea si a te incarca de energie. Cel putin eu am descoperit ca miscarea facuta moderat ma ajuta sa fiu mai activa toata ziua si sa dorm mai bine noaptea. Sau poti imbina utilul cu placutul, cand iesi afara sa te vezi cu prietenii puteti merge in parc, la plimbare cu rolele, sa jucati tenis. In fine, e primavara, soare si frumos afara, poti face miscare in aer liber dupa pofta inimii.
Da corect acum chiar m-am gandit si eu mai bine .. Oricum s-a incalzit afara si deja de cateva zile fac mai multe plimbari. Si astazi venii pe jos de la scoala si inca 20-30 de min acasa pt un cardio nu super solicitant eu zic ca reusesc sa imi fac timp

Multumesc pt sfaturi fetelor, mereu in voi am gasit rezolvarea la "problema" .. Ca tot ma orientez eu spre domeniul matematicii si informaticii, nu?
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui WhiteAngel:
anqutz (18 mar 2014), Michelina (18 mar 2014)