View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 30 oct 2014, 18:31:59
corinnef's Avatar
corinnef corinnef este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Am renunțat la carne brusc și de atunci am poftă de mâncare excesivă !

Draga Andeea te rog mai intai sa definesti ce intelegi tu prin alimentatie sanatoasa ,pentru ca daca carnea este crescuta pe langa casa fara hormoni de crestere si antibiotice este ok , la fel si ouale si laptele (in cantitati rezonabile ). Problemele cu fermentatia le ai cu siguranta pentru ca combini gresit alimentele si vorbesc in cunostiinta de cauza intrucat eu ma hranesc doar cu legume , fructe si seminte netratate termic adica nefierte .Eliza are dreptate in tot ce scrie mai sus , renunta la toate chestiile albe (zahar , faina alba...)Kilograme in plus nu ai foarte multe iar la varsta ta ceva sport ar trebui sa ajute . Inainte sa-ti schimbi dieta trebuie sa studiezi si sa intelegi exact cum stau lucrurile , este important sa ne spui si daca suferi de vreo boala care te-a facut sa iei decizia de a deveni vegetariana si sa ne dai exemplu de cateva meniuri . Sper ca nu suna aiurea ce am spus mai sus . Spor la mancat sanatos si la slabit .
__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de corinnef; 30 oct 2014 at 18:40:32.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui corinnef:
andreea2277 (31 oct 2014)