Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

andreea2277

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

andreea2277 andreea2277 este deconectat

Sunt în trecere...

Slabuta in trecere

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1 la 7 din 7
  1. eliza david
    02 nov 2014 18:13:48 - permalink
    eliza david
    Nu lasa sa ajungi sa-ti "chioraie matele" . Stomacul treubuie sa aiba intotdeauna ce rumega pt ca alfel ti-l "strici" ca sa zic asa. Daca mananci sanatos, la varsta ta nu ar trebui sa ai nici o problema, slabirea o sa vina natural.
    ideal ar fi sa faci miscare, aia o sa te ajute sa ajungi la forma fizica pe care ti-o doresti. Orice fel de miscare ajuta. si rezultatele sunt de mult mai multe feluri, nu iti ajuta doar silueta ci si psihicul, vei fi mai energica, mai bine dispusa, mai multumita, mai optimista si da, vei arata foarte bine.
    Si ia si mananca si carne Cate putin, o data sau de doua ori pe saptamana daca nu vrei mai mult.
    Daca mai ai intrebari, mai scrie-mi.
  2. eliza david
    02 nov 2014 18:13:06 - permalink
    eliza david
    - migdale, nuci, alune, caju etc - crude si aprox. 20 bucati (la nuci 10 jumatati)
    - senvis cu paine integrala, cu o sunca slaba (eu imi mai fac si cu ou fiert) si o leguma (o jumatate de ardei gras, castravete, rosie sau ce iti place tie)
    - branzica de vaci cu smantana, lapte batut, chefir sau alte lactate din astea
    - o banana (cu bananele nu e indicat sa exagerezi, de aceea am zi "una"), dar poti lua alte fructe, ce-ti place tie
    - e ok sa mananci dulciuri facute in casa din cand in cand
    - poti sa-ti faci, spre exemplu, un iaurt cremos cu o lingurita de gem si cateva migdale sau branzica proaspata cu cateva stafide si o lingurita de miere - astea ca sa-ti satisfaci pofta de dulce
    cel mai important e sa nu te infometezi. de fiecare data cand iti este foame trebuie sa mananci, ceva mic, oricat de putin.
  3. eliza david
    02 nov 2014 18:12:34 - permalink
    eliza david
    Buna, am vazut ca deja ti-au raspuns fetele
    Din punctul meu de vedere poti manca mamaliga. Nu in cantitati industriale, dar daca iti place, mananca din cand in cand.
    Pentru micul dejun si gustari de luat rapid, pe drum, la scoala etc, poti sa mananci:
    - iaurturi (cu fulgi de ovaz e foarte bine) - NU cu fructe pentru ca, cele din comert au zahar
  4. Kclaudyia
    13 nov 2013 11:15:40 - permalink
    Kclaudyia
    Faptul ca nu mai ai menstruatie e intr-adevar grav.. E un semnal de alarma ca organismul tau nu are suficienti nutrienti..
    Parerea mea este sa asculti sfatul doctorului, adica sa nu mai cantaresti mancarea, si sa numeri caloriile. Este exact ce ti-am spus si eu, sa mananci de toate, in cantitati moderate, dar de toate nu inseamna mancare nesanatoasa.
    Dar dupa cum ti-am mai zis, daca mananci un dulce din comert, in cantitate moderate si ocazional, nu are nimic..
    Problema ta e ca ai slabit prea mult intr-un timp mult prea scurt, si acum IMC-ul tau e prea mic, de unde si lipsa menstruatiei
    Ai grija, pentru ca asta poate duce la alte probleme de sanatate
    Eu ti-am mai explicat ca tu esti la varsta la care nu ai voie sa tii diete, ci sa mananci normal, sanatos si echilibrat!!
    Daca mananci la 8 seara nu e nici un bai, important e sa nu mananci cu 3 ore inainte de culcare, ptr ca iti ingreuneaza somnul
    Te rog sa iei in serios problema asta cu lipsa menstruatiei ptr ca nu e ok deloc...
  5. Kclaudyia
    08 nov 2013 10:49:14 - permalink
    Kclaudyia
    Buna!
    Nu mai spune ca ma stresezi pentru ca nu e adevarat! Ti-am mai zis ca ma poti deranja oricand! Nu stiu ce sa iti zic apropo de ce cantitate ar trebui sa mananci.. Ideal ar fi sa mananci dulciuri facute in casa, iti dai seama ca e mai santos. Dar asta nu inseamna sa te dai de ceasul mortii daca iti e pofta de o eugenie de exemplu si mananci una..
    Sau 2-3 patratele de ciocolata, eventual alege-o pe cea cu 75% cacao..
    Poti manca dulciuri o zi da, una nu..
    Si incerca sa le mananci in prima parte a zilei, ptr ca seara exista risc mai mare sa se depuna..
    Atata timp cat pe tot parcursul zilei mananci curat, iti poti permite sa te premiezi cu ceva bun.
    Daca conitnui sa mananci suficient, sanatos si sa faci si miscare, nu te vei ingrasa.
    Trebuie sa iti bagi in cap ca moderatia este cheia!
  6. Kclaudyia
    01 nov 2013 11:09:08 - permalink
    Kclaudyia
    Buna Andreea! Nu ma deranjezi deloc! Chiar te rog sa ma deranjezi mai des
    Parerea mea este ca nu e ok asa.. ptr ca exista rioscul ca in ziua respectiva sa mananci necontrolat, adica sa te ghiftuiesti pana nu mai poti respira, p[tr ca in subconstient, creierul stie ca o luna intreaga nu mai are voie si in ziua respectiva ai sa bagi de toate..

    Din ouctul meu de vedere e mai bine sa iti satisfaci o pofta zilnic, sa gusti..
    Tu esti prea mica sa iti impuii restrictii drastice.. Vei avea de suefrit mai tarziu..
    Sau daca vrei tu neaparat, poti incerca ca o data poe saptamana sa ai o masa in care sa mananci ce poftesti: felul 1 + desert..

    Mai bine putin, cu masura si mai des, decat rar si mult
  7. Kclaudyia
    28 oct 2013 10:44:29 - permalink
    Kclaudyia
    Buna Andreea!! Cu mare placere o sa ma uit pe meniurile tale!
    Sigur ca e ok sa mananci paine integrala, dar iti recomand painea cu cat mai multe fibre, de ex pesmetii wasa, cu min 16% fibre,, sau painea Grau Intreg de la Vel Pitar.. Trebuie sa fii atenta, ptr ca nu toate painile care sunt mai inchise la culoare, sunt facute intr-qadevar din faina integrala, ci se pun coloranti
    Poti manca si 3 felii pe zi, fara grija, mai ales daca mananci paine in prima parte a zilei..
    Carnea de porc slaba e OK! Mananca fara griji!
    Nu iti fie teama de mancare, mancarea poate fi un aliat de nadejde, nu e un dusman!

Despre mine

  • Despre andreea2277
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Judet
    Prahova
    Localitate
    Valenii de Munte
    Ocupaţie
    Voluntar / Elev
    Hobby
    Dans
    Sportul preferat
    Dansul clasic , balet , dans sportiv , dans de societate , dans stilizat , dans acrobatic
    Dieta
    Alimentatie sanatoasa după o cură de slăbire eșuată
    Nivel de activitate fizica
    Moderat activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    165
    Grăsime corporală (estimată)
    Circumferinta talie este incorecta.
  • Pentru mamici
    Setari pentru mamici
    Eşti insarcinată sau alăptezi?
    Nu
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    2097
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1580
    Nr. kg/luna propus pentru slabit
    3
    Nr. calorii/zi pentru a slabi conform target
    1323
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    65
    Greutate (kg)
    65
    Greutate dorită (kg)
    55
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Eventai
    Imagine fundal ticker
    Cer sumbru cu crenguta cu flori albe
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    65
    Valoarea finala
    45
    Valoarea curenta cursor
    65
    Data start ticker
    24.8.2014
    Data sfarsit ticker
    28.2.2015
    Denumire ticker
    Slabutometru
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Nu
    Imagine cursor ticker
    Mai 2011 - Brad de Craciun
    Imagine fundal ticker
    Iarna - Orasul noaptea
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 04 ian 2015 10:30:08
  • Data înregistrării: 19 aug 2013

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 2 din 2
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole