View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 10 iul 2009, 13:13:41
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: ajutor!!!!

Citat:
Anterior postat de rody86 Vezi mesajul
E o poveste mai lunga....am mers la sala din februarie pana la sfarsitul lui aprilie, apoi vreo 3 saptamani am facut pauza (din cauza lipsei de timp) dupa aceasta pauza am mers iar la sala ink o luna, acum iar nu mai merg.exercitiile pe care le faceam bicicleta, banda, abdomene exercitii pt picioare, ex cu gantere.. etc. O dieta nu pot sa zic ca tin asa strict mananc doar iaurturi, fructe, legume, supe si ciorbe de pui fara sare.poate ca nu mai slabesc ca nu mai fac sport asacum faceam cand mergeam la sala pt ca acum doar alerg sau sar coarda, sincer nuin fiecare zi.
ia-ti inima in dinti si 14 zile:
- cantareste-te in fiecare dim pe stomacul gol
- aduna cate calorii papi in fiecare zi - vezi ca avem pe site aici calculator - te-as sfatui chiar sa salvezi meniul zilnic ca sa putem si noi urmari ce papi sa vedem daca undeva e vreo buba
- vezi sa nu fii in perioada cu pricina ... specific femeilor
- fa miscare asa cum faci de obicei si nu abuza cu ducuri, dulciuri, paine si prajeli

daca dupa 14 zile tu esti la aceasi greutate atunci (ne zici si noua ca sa vedem- fa-ti un jurnal eventual ca sa putem urmari tot ce papi si consumi zilnic) va trebui sa aplici o schimbare
- fie o dieta zig zag de calorii (daca nu cumva asta si faci de esti la platou) fie o dieta clara pe calorii gen 1400kcal/zi sa zicem (dar depinde si de cat consumi acum)
- fie mult mai multa miscare la o intensitate mai mare si pe o durata mai lunga de timp (de ex daca alergi 30 min de 3 ori pe sapt - va trebui sa maresti intervalul la 45 si sa alergi de 4 sau 5 ori pe sapt) sau poate chiar sa schimbi activitatea sau sa adaugi o activitate - adica 45 min alergat dupa care 15 minute sarit coarda sau 45 min alergat cu greutati sau 10 min pas alergator apoi 10 minute alergat apoi 10 mminute viteza mare apoi 10 minute alergat ...10 minute pas alergator

tine-ne la curent cu situatzia ta
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat