View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 27 dec 2010, 00:22:56
rox3's Avatar
rox3 rox3 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 dec 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Date: 165cm, 100kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit nici odata nu este prea tarziu

Nici nu stiu cum sa incep sa scriu am gasit acest forum din intimplare si m-am inscris si am decis sa spun povestea mea,este vorba despre mama mea pe care o iubesc mult mult nu vreau sa va plictisesc am sa sa spun pe scurt povestea vietii mele.Mama mea nu a avut o viata prea usoara ci din contra in tinerete a fost o femeie foarte activa facind sport de inalta performanta,sa lasat de sport la virsta de 33 de ani si de aici au inceput problemele dupa ce sa lasat de sport nu a mai vrut sa faca deloc miscare fiind satula dupa atita ani de sport si a inceput usor usor sa ia in greutate,de-a lungul anilor tatal meu sa imbolnavit grav si ea a devenit foarte foarte deprimata,a uitat de ea gindinduse tot timpul la mine si la tatal meu si uitandu-se pe sine si refugiul ei gasindu-se in mincare,tot timpul de ani de zile am incercat sa ai spun sa slabeasca,dar parca vorbeam cu un zid ma durea sufletul in mine sa o vad tot timpul suparata si ea era constienta ca este la marginea prapastiei si totusi nu facea nimic,ajunsese sa aibe 138 de kg pina acum 7 luni cind intr-o zi am decis sa am inca o discutie cu ea legata de kilograme si a inceput sa plinga si sa imi spuna sa o ajut ca nu mai poate si de atunci am decis ca impreuna o sa reusim spunindu-i ca numai si numai ea trebuie sa vrea ce-l mai mult lucru asta.Si urmatoare zi a inceput totul alimentatia sanatoasa,sport(inot) si acum de Craciun sunt fericita ca impreuna cu mama mea am reusit sa o ajut sa slabeaca 40 de kilograme in 7 luni acum cintareste 98 de kilograme si nu vrea sa se opresca aici are a ambitie nebuna si e schimbata toatal este alt om este plina de viata activa si-a recapatat zimbetul sunt foarte fericita.
rox3, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2379 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rox3:
Almara1 (25 feb 2016), ilinca60 (06 aug 2021)