View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 14 ian 2010, 13:10:04
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc 24 kg

asa cum ai spus chiar tu, motivatia tre sa vina de la tine... dar intre noi fie vorba 89kg la 169inaltime e mult ! tre sa ai un min de 62kg...cineva mi-a zis (nu mai stiu daca doctor...mama ... citit sau la cursurile de modeling)... ca o femeie normala tre sa aiba minus 10 kg fatza d inaltimea ei si fotomodele de la minus 20 kg...adica tu ar trebui sa ai in greutate 59kg si 49kg k sa fii matza plouata

Acu omu tau o sa zica ce vrei tu sa auzica doar te iubestedar nu-mi spune (ca nu cred) ca nu-i place cum arata la corp demi moore sau nicole kidmanacu poate e genu care nu ii place sa se zgarie in oase (ok de accord cu tine..nici lui al meu "cica")dar tentatiile sunt mari..si putini barbati gandesc de 3 ori si cu capul de pe umeri cand e vb de atractii sexuale "femeia dorita de toti" e ispititoare...si acea femeie nu o sa fie Kirstie Alley in perioada ei "de gratie"

parerea mea...

ca sa nu mai zic ca eu efectiv simtzeam ca ma "revars" la 90 de kg...si mi-era si teama sa ma asez pe un scaun mai fragilfie k nu incap (daca avea manere) fie k il rup...nu-s slaba nici acum dar Doamne cata mandrie zace acum in mine dupa pierderea atator kilo......motivatia ar trebui sa o gasesti efectiv in tine si in femeia din tine...sigur zace undeva acolo...dar vb ta...te complaci si nu vrei sa recunosti evidentul
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de ianna; 14 ian 2010 at 13:14:02.