View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 26 sep 2011, 14:09:14
MIRUTZA's Avatar
MIRUTZA MIRUTZA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Salutare mamici in noua noastra casuta !
Simo, nici mie nu imi vine sa cred cum a zburat timpul...si ca ne stim de pe vremea in care erai si tu gravida si uite ca acum ai deja o fetita mare,mare si draguta. Parca acum ii ziceam sotului ca mai tre sa nasca Bobo si Nico si Dorutza si ca ...dupa ce vor naste toate, nasc si eu si ca voi fi ultima. Dar intre timp a aparut Anca si a inchis ea seria gravidutelor.

Bine ai revenit acasa Anca. Iti urez sa te acomodezi cat mai repede cu noul statut de mamica si sa nu ai deloc probleme cu alaptatul si daca se poate sa ai un baietel cuminte si mancacios

Noi astazi suntem singurele, tati a plecat la servici ( ca cineva trebuie sa aduca bani acasa ca sa avem de Pampersi). Asa ca suntem numai noi2. Am avut mari emotii cu ziua in care raman singura cu ea, dar pana acuma ne-am descurcat bine, doar ca nu a mai papat asa bine ca zilele trecute ( eu zic ca ii lipseste tati si de aia nu papa asa bine). Dar in rest e cuminte, papa si doarme.

Ma bucur ca e cald afara si am putut iesi si azi cu ea, azi am stat 20 de minute ai i-a placut.

Ma duc sa mai strang prin casuta, cat doarme pitica si revin.

Sper sa nu intru din obisnuinta pe celalalt forum
Va pup !!!
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat