View Single Post
  #6005 (permalink)  
Vechi 09 dec 2014, 16:11:57
anamaria petreus's Avatar
anamaria petreus anamaria petreus este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2011
Locaţie: timisoara, Romania
Vârsta: 39
Dieta: rina 90
Date: 167cm, 79.4kg
Mesaje: 1.499
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 75 ori in 56 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XVI)

Citat:
Anterior postat de m_cris Vezi mesajul
Atat timp cat slabesc e OK... Sper doar sa reusesc sa slabesc putin astfel incat sa ma incurajez sa incep serios dupa sarbatori
Daca postezi ceva idei de meniuri mi-ar fi de mare ajutor.

Am si eu o neclaritate... de la prima masa pana la pranz, pot sa mananc fructe din 2 in 2 ore? De exemplu, azi am mancat la 6:30 cateva curmale mixate cu seminte de chia, 1/2 pahar suc citrice, la 8:30 o banana, 11:30 un mar. Pranzul la 13:30 2 ciocane pui+salata sfecla.

Intre pranz si cina nu sunt permise gustari de niciun fel,nu?

Multumesc pentru raspunsuri! Spor la slabit
da,ai voie fructe/seminte din 2 in 2 ore,insa in cazul semintelor/nucilor imparti 100 g la 4 mese,deci cate 25 de grame la o masa. Intre pranz si cin nu avem voie nici o gustare. La pranz poti manca si o felie de paine daca vrei sa te saturi mai bine,dar dupa parerea mea tu ai mancat f putin azi. Ce sunt 2 ciocanele? Nu te infometa. Corpul tau se va obisnui treptat cu acest stil de viata . La inceput eu mancam pana ma simteam satula,niciodata nu cantaream. De exemplu tu la cina ce mananci azi? 1 ciocanel????????e foarte putin si iti faci singura rau. Deasemenea mai poti bea supa clara - la proteine facuta din carne si legume apoi o strecori,iar la amidon si carbo numai din legume.

Citat:
Anterior postat de m_cris Vezi mesajul
Tickerul este gresit...nu stiu de ce nu il pot modifica. Greutatea actuala este 65.7
Ai intrat la modificare ticker? acolo trebuie sa schimbi kg si apoi dai salveaza pana la ultimul pas
anamaria petreus, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2301 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1784 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat