View Single Post
  #6024 (permalink)  
Vechi 16 mai 2012, 11:53:10
roxxialexx's Avatar
roxxialexx roxxialexx este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Hipocalorica personalizata cu principii Rina's 90
Date: 160cm, 65kg
Mesaje: 4.716
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XIII)

Citat:
Anterior postat de alynacrystyna Vezi mesajul
3. Roxi si tu cand ai ceva de zis , te rog frumos sa iti expui parerea in asa fel incat sa nu faci pe nimeni sa simta jignit da? daca stii unele chestii nu trebuie sa vi tu sa ne faci pe noi inguste la minte sau mai stiu eu cum . pentru ca nu cred ca suntem inguste la minte sau ca nu intelegem ceea ce zici tu , nu suntem dobitoace bine? daca tu crezi ca toata mancarea de pe suprafata pamantului e bio, aia ca o crezi tu si numai tu ...ca incercam noi sa o facem bio si ca incercam noi sa mancam cat mai sanatos e altceva ...sau tu ai impresia ca noi nu stim ce inseamna mancare sanatoasa si de unde o putem procura ? te rog frumos sa iti comentariile astea rautacioase pentru tine , si daca ai ceva de zis zi-o intr-un mod frumos , fara jigniri ...ca nu e nimeni obligat iti accepte chestiile astea . tu ai impresia ca le sti pe toate si noi suntem alea care habar nu au de nimic , ca tu ai principiile tale si piticii tai in anumite privinte , ca noi toate , nu inseamna ca noi suntem alea cretine care habar nu au de o combinare a alimentelor sau de o disociere facuta corect , sau cand si cum sa bem sau nu un pahar de lapte sau mai stiu ce .....
..
Nu cred ca am facut pe nimeni prost sau cretin sau dobitoc prin faptul ca am impartasit o opinie, ca daca e sa fie asa, gasesc si eu jigniri in multe opinii postate aici...Sau judecata depinde de persoana? Daca o zic eu, e jignire, daca zice altcineva, e perfect acceptabil
Nu am zis niciodata ca mancarea de pe planeta e toata bio, asta e inca o concluzie scoasa de nush unde...
Si daca exemplific niste lucruri nu inseamna ca le stiu pe toate, sau ce, nu am voie sa le zic pentru ca dau alte impresii?
De bine de rau, intentia mea nu a fost sa jignesc pe cand unele persoane au inceput IN MOD VOIT cu niste ironii cam aiurea, dar asta oricum nu mai conteaza...
In orice caz, la mai mare, va doresc sa fiti slabute, sa mancati ce si cum va vine si cum puteti!
roxxialexx, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2018 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1244 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]