View Single Post
  #6034 (permalink)  
Vechi 22 feb 2013, 10:06:00
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
Ame iti multumesc pentru cuvinte.
Din pacate eu nu ma simt bine cu kg pe care le am.
Am o talie de 70cm si stiu ca se poate si mai putin. Am o coapsa (dreapta e cea de referinta) de 49 cm si in continuare tremura grasimea pe ea.
Aseara, cand am facut Tae Bo (eu beau si apa in timpul antrenamentului), aveam o burta rotunda de parca eram gravida in 5 luni.
Poate din datele personale iti dai seama ca nu am probleme mari cu greutatea, ceea ce e foarte adevarat. Dar nu arat bine DELOC!
Carmen Bruma a plecat de la 80 si ceva de kg si vreau sa ajung sa arat si eu ca ea, chiar daca asta presupune sa fac sport in fiecare zi.
Daca Monti e atat de permisiv, eu am exagerat cu fainoasele si acum exagerez cu fructele uscate. 100g de inghetata pe zi nu cred ca e prea mult.
Imi termin inghetata si undeva saptamana viitoare o sa incerc Dukan pentru 2-3 saptamani.
La MD am mancat terci de ovaz cu prune uscate. A fost delicios. Eram foarte curioasa cum e. O sa mai manac in zilele de post pana incep cele 3 saptamani de Dukan.
Mai departe nu stiu ce voi manca, dar va scriu pe parcurs.
Sa aveti o zi frumoasa.
Cristina, nu te grabi cu Dukanul. Lasa-l incolo ca nu se merita.
O sa aj si la cm pe care ti-i doresti, dar nu printr-un regim mai drastic, ci prin sport constant, zilnic, cate o ora pe zi la intensitate maxima. De asta sunt f. sigura. Mananca alimente de calitate ca si pana acum si nu te da batuta. Ca vei reusi.
Citat:
Anterior postat de Antuca Vezi mesajul
Noi suntem o "numeroasa" familie din 2 persoane, si dupa un an de utilizare nu pot sa spun decat ca merita.
Am auzit foarte multe pareri de genul: numai pentru doua persoane, nu merita sa o iei sau pentru o familie mai mare nu ai ce sa faci cu ea. Fiecare face cum crede, eu pur si simplu va spun ca din punctul meu de vedere merita( mai ales ca acum nu mai fac alergie la detergentul de vase!).
Eu acum vreo 6 ani am castigat o masina de spalat vase la un concurs. E singura data in viata cand am castigat ceva.
Si nu am stiut sa o folosesc si am infundat-o cu detergent. A ramas asa, am lasat-o in romania.
Dar e super sa ai masina de spalat vase. Se merita! Eu sunt din cei pro. Chit ca speli la 2 zile un ciclu, e faina. Eu am din aceea micuta. Perfecta pt o familie.

Fetelor, la mine a nins din nou si mai fulguie si acum. Deja e eveniment anul asta pt Italia. A nins de 2 ori!

Va pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui VAmedeea:
Antuca (22 feb 2013), floricica0vesela (22 feb 2013), laurra (22 feb 2013), lidiuta (22 feb 2013)