View Single Post
  #604 (permalink)  
Vechi 17 aug 2010, 19:40:17
IuliaMP's Avatar
IuliaMP IuliaMP este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 48
Dieta: max 180HC+90% Monti
Date: 168cm, 107kg
Mesaje: 680
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 32 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg

Citat:
Anterior postat de andrelutzik Vezi mesajul
buna ziua fetelor!!! ma numesc andreea si sunt din galati si am gasit pe internet site-ul slabute.ro si am vrut sa impart cu voi din experientele mele. m-a bucura foarte mult sa va pot ajuta cu vreo ceva si invers as fi foarte bucuroasa sa ma ajute cineva in lupat cu kg in plus!! am inceput de 5 zile dieta pierre dukan si am slabit 6 kg de la 106 am ajuns azi la 100. sper sa ma considerati o prietena in lupta asta pe care trebuie sa o castigam!!!
Citat:
Anterior postat de dayanna Vezi mesajul
Buna fetelor.Nu sunt foarte noua aici dar recunosc ca nu am intrat de mult timp si mai recunosc ca nici nu prea m-am tinut de treaba. Pana acum am incercat o suta de diete miraculoase pe care le-am tinut o saptamana,o luna sau chiar mai mult dar la care am renuntat si normal ca tot ce am reusit sa dau jos s-a depus la loc poate chiar mai mult.Acum am ajuns la 108.1 kilograme si chiar mi-e rusine.M-am auto linistit in ultimi 21 de ani de cand m-am ingrasat cu tot felul de scuze, ba ca la mine nu functioneaza, ba ca am probleme de glande etc.Acum mi-am luat inima-n dinti si m-am dus a ''n''-a oara la medic.De data asta am avut noroc.Am gasit un medic care chiar e dispus sa se implice si sa ma ajute sa inteleg ca totul incepe de la mine si acceptand ajutorul lor pot avea rezultate.Acum sint in faza de analize.Am facut analizele de sange si toate valorile (din fericire) sunt foarte bune mai putin fierul.Ieri am fost din nou la cabinet si mi-au calculat cat la suta din corpul meu e grasime. Stupefiant 49%.M-am socat.A fost ca un dus rece .De azi nu depasesc 1400 de calorii zilnic pana-mi termina nutritionistul meniul dupa care v-a trebui sa ma tin .In programul in care am intrat mai sunt doar 2 persoane si am intels ca e foarte nou.Noi suntem 3 si echipa e formata din nutritionist, psiholog, un antrenor si un medic generalist.Nu stiu prea multe despre ce se v-a intampla dar sper sa-mi fie de ajutor.Oricum o sa va spun si voua.Am si emotii..sincer.
Bine aiti venit in casuta noastra!
Pentru momet multe fete sunt inca in vacanta, dar se intorc indata si sa vedeti cum ne pun sa dam raportul! Aici veti gasi sustinerea necesara si sfaturi de la slabutele cu experienta.
Important este ca v-ati hotarat sa faceti ceva, ca abia dupa aceia vine greul, dar impreuna vom reusi cu siguranta!
Andrelutzik / e chiar foarte bine pentru inceput de dieta, iar cu un pic de perseverenta cu siguranta vom castiga!
Dayanna abia astept si eu sa ne dai mai multe informati despre dieta ta si programul pe care il va stabili echipa de interventie...
Răspuns cu citat