View Single Post
  #6089 (permalink)  
Vechi 05 feb 2012, 20:31:44
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Buna Diana

Astia tot nu va dau caldura la hotel? Nu ai cum sa te retragi spre incaperi mai calduroase acum noaptea? Esti obligata sa stai in permanenta la receptie? Saraca de tine - eu cred ca o luam razna de mult, eu nu rezist deloc la frig...
Hello!nu, nu ne dau caldura
Seara stau intr-o camaruta relativ calda, abia se incalzeste pentru ca uneorii ngheata si aerul conditionat. Si eu rezist foarte greu frigului, tare friguroasa m-a facut mama
Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Bine ai revenit! Bun si mersul mai ales pentru concurs. Dar, din nou, nu te forta cu sportul daca nu ai temperaturi normale unde faci, sa nu te pricopsesti cu alte probleme de sanatate dupa.
Buna, Simi!
Da, bun si mersul, mai ales pentru concurs, asta m-a salvat:d Ca altfel aveam mult de pierdut. Oricum la cantar o sa am stagnare sau chiar vreo 200-300 de gr in plus, a luat-o razna si cantarul....Azi ceva, maine altceva, eu ma simt umflata, balonata si grasa Trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca la mine nu merge sa nu fac sport si sa mananc ceva mai mult pentru ca imediat se depune. De-asta vreau sa reiau sportul...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]