View Single Post
  #60973 (permalink)  
Vechi 05 iul 2016, 14:15:48
ladyamneth's Avatar
ladyamneth ladyamneth este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Bucuresti It, Romania
Vârsta: 42
Dieta: -
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 3.034
Aprecieri acordate: 1.250
Am fost apreciat(a) de 1.888 ori in 1.156 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul


Le-am facut deja,ca l-am trimis pe fi-miu sa o ia pe nepotica de la gradi.
Am calit intr-o lingura de ulei 6 catei de usturoi apoi am pus :morcov,dovlecel,ardei gras,sare piper.
Mi-am facut si o olicica de ciorba de varza ,cu morcovi,ceapa,ardei gras , rosii,cimbru,sare ,piper.
Suna bine Pofta buna sau sa-ti fie de bine

hai sa-ti zic daca vrei ce paste imi mai plac mie si le fac des

De ex doar cu dovlecel calit putin in ulei si lasat la facut acolo, sau cu dovlecel, vinete si ardei gras, la fel facute ca un ghiveci si apoi cu paste, sau...reteta asta o ador : ardei gras fasii cu ceva ceapa la tigaie, calite si lasat ardeiul sa se faca, apoi bagat tot in blender cu o lingura de smantana, o bunatate

Sau cu broccoli, sau conopida, sau doar cu sos de rosii, sos de rosii si ciuperci, ciuperci si putina smantana, sunt n feluri de paste cu legume fff bune la gust
__________________

“Take care of your body. It’s the only place you have to live.” ~ Jim Rohn
ladyamneth, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
ladyamneth, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de ladyamneth; 05 iul 2016 at 14:18:01.
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui ladyamneth:
Aness (05 iul 2016), niculina04 (05 iul 2016), rozica1965 (05 iul 2016), yoko49 (05 iul 2016)