View Single Post
  #62 (permalink)  
Vechi 12 nov 2010, 12:34:34
Scorpia's Avatar
Scorpia Scorpia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina 90
Date: 165cm, 75kg
Mesaje: 203
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

Citat:
Anterior postat de claudiam Vezi mesajul
eram ca tine sau mai rau.Mancam multe dulciuri dar acum s-au reglat cat de cat poftele doar cu vointa si SB faza 1.
Ciocolata neagra e practic un moft, o tin in casa pentru a nu fi frustrata ca nu am voie dulce ...si cand am chef mananc un patratel sau doua.
si ca sa-ti spun cum eram...cam toata sarcina nu mi-a lipsit caserola mare de inghetata din frigider, o buna bucata de vreme aveam eclere si s-a intamplat sa mananc si 3 intr-o noapte, trebuia sa-i las si soramii ceva si nu puteam. Gris cu lapte, orez cu lapte nu ma puteam opri.
acum suport consecintele si pentru linistea mea ...acolo in dulap e o ciocolata, daca vreau sa gust si nu mi s-a intamplat sa vreau sa mananc mai mult de 2 patratele pe zi.
zic ca e bine asa, nu?

spor la treaba si la slabit
Da e foarte bine. Bine ca ai avut vointa sa le lasi deoparte. Parerea mea ca asta e primul pas.Nu mai zic ca mi-a trimis Vento un link pe care am citit cat rau face zaharul organismului si m-am speriat.
Din cauza zaharului in exces organismul nu-si mai poate lua din alimente vitaminele si mineralele necesare.
O sa fie bine , ai sa vezi.