View Single Post
  #623 (permalink)  
Vechi 24 feb 2011, 10:52:30
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Ieri am facut jumate ora bicii,100 exercitii abdomene,100sarituri coarda...pe negrut il muncesc azi vreo 20 de minute...
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
cand am ajuns acasa am mancat ciorba de salata cu spanac....cartofi piure cu castaveciori acrii si peste ceva timp vreo 50 grame carnita iepuras...
De dimineata am pedalat 33 minute
o cana apa calduta cu lamaie ,la o jumate de ora lapte cu cereale
la mine rosii cherry,ardei verde,castravete,branzica ,un ou...
dupa masa daca merg cu Pupu la medic ,nu am timp sa manac,o sa vina cea mare pe la mine sa mergem...trebuie sa ajung si la banca,sa-mi schimb cardul...trebuie schimbat de mult,dar nu am reusit sa trec pe la ei...oricum nu mai pot face nici o operatiune cu cardul...vreau sa cumpar varza cruda sa fac calita(inabusita)friptura mai este si de porc si de iepuras..la fel si ciorbita de ieri....
pe maine vreau sa fac o ciorba cred ca din coasta de porc....sa vad daca gasesc ardei micut sa fac ardei umplut,daca nu fac sarmale....
Vaii,cate ai de facut azi,eu mereu ma minunez
Si ce papa bun
Sper ca Pupu sa nu aiba nimic grav,saracutul,mi-e tare mila de el..Adica deja e grav epilepsia,sa nu aiba si alte complicatii
Sa ai spor,Angi,ca ai nevoie!
Citat:
Anterior postat de mamik Vezi mesajul
Emy multumesc mult ptr informatii,sunt binevenite O sa inerc sa mananc intre 1500 - 1700 kcal pe zi (eu consum acum cam aprox 1200 dar trezitul noaptea ,statul langa bebe toata ziua,jucatul cu el imi mai consuma din ele. Stiu ca cel mai sanatos se slabeste in timp,cu sport si un regim de viata sanatos si o sa incerc sa respect pe cat posibil. Eu cred ca ce contribuie mult la slabitul meu de acum e alaptatul si faptul ca stau mai tot timpul langa cel mic,de multe ori nici pana la baie nu apuc sa ma duc dapai sa mai mananc ceva
Citat:
Anterior postat de mamik Vezi mesajul
Sa ma si prezint,...eu sunt Ani,am un bebe Ianis de 2 luni jumate si tare mult imi place aici intre slabute.Va pup pe toate si o zi cat mai usoara!
Imi pare bine sa te cunosc,Ani,si deabia astept poze cu bebelul,sa-ti traiasca,eu nu am bebel dar am nepotel,mai mare decat al tau cu 2 luni si inca nu l-am cunoscut personal,da mi-e dor de el de innebunesc..deabia astept sa-l vad
App,cand am calculat necesarul de calorii nu am ales "sedentar" ca m-am gandit eu ca bebe nu te lasa sa stai mereu intinsa pe divanAm scris activ,asa ca si caloriile sunt pt o persoana cu activitati usoare..
Sa nu cresti brusc caloriile,ci cu 50-100 pe zi,pe urma te mia opresti cateva zile pe la 1300 sa zicem..sa se obisnuiasca corpul .O sa vezi ca o sa slabesti sanatos si fara sa afectezi calitatea laptelui,care e extrem de necesar pt Iannis
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]