View Single Post
  #63 (permalink)  
Vechi 27 iul 2021, 22:06:45
Narawen's Avatar
Narawen Narawen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: Slăbire în 2021

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Eşti foarte disciplinată. Eu n-aş putea să ţin la sânge socoteala caloriilor. Mai degrabă aş opta pt calorii mai puţine şi efort fizic mai puţin, ca să rezist pe termen lung şi să nu îmi pară anevoios drumul slăbirii. Cred că depinde puţin şi de felul fiecăruia de a fi.
Succes! Felicitări pentru modelarea corporală!
Am ales metoda de numărare strictă a caloriilor pentru că știu că indiferent ce arată cântarul, sau dacă sunt platouri, etc, dacă ard mai mult decât consum, voi slăbi. Așa că, chiar dacă nu am un alt rezultat vizibil, știu 100% că merg în direcția bună. E ca să mă ajute să mă țin de treabă.
Și eu o voi lua mai ușor cu slăbirea și-mi voi reduce deficitul caloric odată ce mă văd sub 70. De-abia aștept! Cu cât rezist mai corect zilele astea, cu atât voi ajunge acolo mai repede (cu o medie de aproximativ 500-550 de calorii arse/zi).
Și odată ajunsă acolo, voi păstra un deficit mediu cam de 300-400, voi vedea cum mă simt.
__________________
Greutate de început 2 - 69 kilograme
Greutate finală dorită - 62 kilograme (31.12.2022)
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Narawen:
adinico (30 iul 2021), lidiuta (28 iul 2021), Zoe (28 iul 2021)