Subiect: Jurnal moni30
View Single Post
  #631 (permalink)  
Vechi 12 apr 2013, 21:52:23
Antonis's Avatar
Antonis Antonis este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2010
Locaţie: Atena-Bucuresti, Grecia
Vârsta: 43
Dieta: Dieta Personalizata
Date: 162cm, 72kg
Mesaje: 2.151
Aprecieri acordate: 1.387
Am fost apreciat(a) de 801 ori in 544 mesaje
Implicit Re: Jurnal moni30

Citat:
Anterior postat de moni30 Vezi mesajul


Azi...am fost fff dezamagita, iar am uract pe cantar, iar +, nu stiu de ce chiar ma straduiesc ,,,am aproape o luna de cand ma abtin de la multe, si chiar imi iese, rezist, fac sport...regulat.(de-mi zboara suncile)..beau apa cat un elefant...si cu toate astea...rezultatele sunt minuscule...2kg, (medie)
uneori ma apuca toti nervii , ce pot face mai mult???? foamea???
imi vine sa renunt...sa ma consolez, ca asta sunt eu...ajung la 77 si gata....nu pot mai mult....alteori...imi vine sa recurg la diete extreme
si culmmmeaaa, eu ma simt mai slaba, de aia urc pe cantar
Nu mai inteleg nimic!
In final....am hotarat....o viata fara cantar....nu stiu cat mai tine....dar vreau ceva...sa pot sa merg mai departe....vreau sa cred...ca-i bine ce fac si ca rezultatele v-or fi mai bune pe viitor...asa ca divortez de d-l cantar.....duminica...e ultima cantarire si gata, nu mai vreau sa aud
Daca...mi-ar garanta cineva...ca in iunie v-oi avea 73 de kg....asa cuminte as sta in banca mea...nici de pasti n-as iesi din tipar......chiar as lupta
Am preferat sa scriu aici.... tot ce simt...nu mai vreau sa obosesc pe nimieni cu ideiile mele...tampite uneori...pana la urma...asta inseamna jurnal....m-am descarcat...am plans ....scriind....si...si vreau sa merg mai departe...fie ce o fi....
Iubita.....nu fi dezamagita...si eu simt la fel ca tine uneori...uita-te la mine ce ritm de slabire am!
o sa reusim insa de data asta!! sunt sigura..ma cantaresc si eu luni o data cu tine...si hai sa hotaram impreuna sa nu ne mai suim pe cantar 1 luna de zile, sau macar 2 saptamani..trebuie sa mearga!!! meniurile tale sunt super ok...si nu cred ca numai eu consider asa..am citit asa de multe kestii pe tema asta a slabitului incat sunt toba de carte! am fost de 2 ori la nutritionist...teorie stiu multa!!! si deci cred fara falsa modestie ca pot avea o parere....ceea ce faci tu este ff bine..mai ales sportul...cum de la nimic ai inceput usor usor si faci 1 ora pe zi acum.
Sportul va face minuni impreuna cu dieta...capul sus si mergem impreuna mai departe! nu esti singura!!!
Antonis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2107 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Antonis:
Danutzza (12 apr 2013), moni30 (13 apr 2013)