View Single Post
  #6322 (permalink)  
Vechi 02 aug 2011, 11:17:13
bebi's Avatar
bebi bebi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Cipru
Dieta: hipocalorica
Date: 169cm, 107kg
Mesaje: 2.748
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 15 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul

nu ma supar ca ma puneti la zid.ma bucur k macar voi va tineti de capul meu.al meu sot nu are nici un stres,nu-mi zice nimic..doar: pune mana si mananca..ce ti-am zis eu ceva?chiar zilele trecute i-am zis k il pun si pe el la dieta..ca nu o sa murim de foame..dar el mananca si noaptea..pe la 2..cand ii e foame.eu mi-am cam luat treaba in serios..incet incet imi revin eu,
hai k m-ati incurajat atat de mult,ca deja ma simt mai bine.
Parca regasesc spusele sotului tau in vb lu iuby cand eram la inceput de dieta si ma apuca poftele si ii ziceam ca am pofta de aia de ailalta si el imi sugera sa mananc pana am avut o discutie serioasa si l-am lamurit ca eu in perioadele alea cand sunt extrem de pofticioasa am nevoie sa ma incurajeze si sa imi zica cat de mult am luptat sa dau kg alea jos si ca nu are sens ca sa stric totu si apoi oricum o sa imi para rauSi iuby a inteles si acum cand ma rasfat in weekend negociez cu el cat sa pap cahuri si el intotdeauna e mai aspru cu mine si imi zice mai putin decat as vrea euInainte mi-ar fi dat un tort intreg sa mananc numai eu dar dupa indelungi discuti a inteles ca tre sa fie butonul meu de oprire la cahuriNoaptea la 2 pfff da tu chiar stai cu ispita cea mai mare in casa
bebi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2485 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1968 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]