View Single Post
  #6349 (permalink)  
Vechi 24 ian 2017, 22:48:27
mutulica's Avatar
mutulica mutulica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Lore am ceva de cind nu maninc seara, ma rog mai am exceptii, asta si m-a ajutat sa slabesc.
Sanatos mincam, insa metabolismul meu functioneaza prost..am doua optiuni, ori maninc foarte putin, ori bag muuulta miscare.
İncerc acuma un echilibru intre mincat si miscare atita cit imi permite timpul.

Si nu vreau sa renunt la carbi...de ce???
Pai ma face fericita, atit fructele fara de care nu pot trai, le iubesc...cit si ciocolata aia mincata rar e o megaplacere...sau desertul cumparat de sot si mincat impreuna

Si nu functioneaza organismul meu bine numai cu proteine si grasimi, am incercat, ma omoara constipatia si nu am pic de energie....si sint nefericita rau...

Nu vreau sa fiu slaba....nici perfecta. Vreau putin sa slabesc, sa ma tonifc ca sa imi placa mie, sa ma simt eu bine in pielea mea ca frumoasa si asa sint si iubita tot

Va pup si o seara frumoasa!
Ma duc si eu la iubirile mele
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui mutulica:
alina_neamt (25 ian 2017), butterfly30 (24 ian 2017), Laura (24 ian 2017), LOREDANA99 (25 ian 2017)