View Single Post
  #6369 (permalink)  
Vechi 28 mai 2012, 21:46:36
simonet's Avatar
simonet simonet este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
din toate cartile pe care le-am citit rezulta ca laptele si carnea sunt foarte foarte daunatoare pt organismul uman.. deci da-o naibii .. daca nu-mi place carnea nu ma mai fortez sa o mananc.. sub nici o forma
in schimb branza, iaurtul si chiar smantana sunt mai ok decat laptele..
in fine
acum sprea seara- adica 8 imi facui o salata (salata, morcov razuit, varza razuita, ardei, rosie)cu putin putin ulei si vreo 10 gr branza feta (mi-am pus in spritzuitoare ulei, asa consum foarte putin) si ma convingeam pe mine ca mama ce buna e.. am stat vreo 20 min langa ea, pot sa zic ca am mancat cam 10 guri dar pe alea le-am mestecat bine... pot sa zic ca dupa prima gura chiar a fost ok.. precizes ca nu ma dau in vant nici dupa salata, nici varza,nici morcov nici ardei.. dar trebuie... imi fac si maine
ce a ramas manaca acuma sotul cu ou

azi am mancat asa..
1 un mar+ jumate banana
2. conopida cu maioneza+paine neagra 50 gr + rosii
3. o felie 100 gr tort
4. cartofi copti (goi)
5. 1 felie de ceva chec cu visine (mi l-a trimis mama, i l-am pus pachet la \sotul la lucru, si maica-mea asta ma saboteaza )
6. salata + br feta
prost stiu dar maine va fi mai bine..
e un inceput, nu poate fi prost!
cred ca vrei sa reduci nr de calorii, poti face asta treptat si poate nu va fi asa de brusc totul.

eu nu am facut sport nici aseara nici asta seara, as vrea sa mai scad in kg si apoi sa fac sport, pt musculatura .... nici eu nu mai stiu, am cititi la jurnalul Sophiei si fetele acolo spun ca daca faci sport sa nu te mai cantaresti ci doar sa te masori, iar eu vreau sa scad si in kg nu numai in cm.
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat