View Single Post
  #6375 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 10:24:41
simonet's Avatar
simonet simonet este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Nico acest lepicol are in componenta chestii naturale:

-fibre Psyllium, bacterii de tip acidophilus si bifidus si fructo-oligozaharide.
Fibrele Psyllium ajuta la formarea scaunului si la regularizarea traficului intestinal, in timp ce bacteriile imbunatatesc starea de sanatate a intestinului in special prin abilitatea lor de a tine sub control Candida Albicans. Fructo-oligozaharidele sunt o forma de zahar care hranesc flora bacteriana a intestinului -

se ia dimineata si seara si eu ieseam afara dimineata si seara adica bei seara sa iesi dimineata si bei dimi eata sa iesi seara, si nu, nu stateam pe wc toata ziua, nu e ceva asa rapid, e o zenzatie de mers la toaleta si atat, nu faci pe tine, cel putin mie nu mi s-a intamplat.

nu stiu pe nimeni care a incercat ce spui tu. eu am prietene care beau ceai verde chinezesc dar nu cred ca are vre-un efect.

mie imi e frica sa nu imi dea organismul peste cap chestiile astea de slabit, in plus, daca erau bune li se ducea vestea si nu mai era nimeni cu kg in plus daca ar fi fost ceva serios! e ciudat ca a avoluat atat stiinta si tehnologia insa ceva de slabit fara efort nu s-a descoperit!!!

p.s. pacat ca inca nu am dat peste pestisorul de aur, ca eu stiu ce sa ii cer!!
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de simonet; 29 mai 2012 at 10:30:08.
Răspuns cu citat