View Single Post
  #648 (permalink)  
Vechi 28 apr 2013, 08:53:24
bellajane's Avatar
bellajane bellajane este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 172cm, 54.8kg
Mesaje: 2.402
Aprecieri acordate: 224
Am fost apreciat(a) de 263 ori in 197 mesaje
Implicit Re: "Vreau sa fiu mai slabuta intr-o luna-doua" -concurs pe termen scurt deschis oricui

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul

feteloor .. ieri am observat ca m`am umplut de celulitaaa deci niciodata n`am avut asa de multa .. imi venea sa plang, zici ca`s baba pe langa fundul plin, sub el in jos pe coapse am asa niste dungi oribilee .. cred ca este de la retentia de apa pe care mi`o provoaca antinconceptionalele chiar daca asa are pielea mea tendinta, sa fie cu celulita si vergeturi (pt ca multe le am de cand am intrat la pubertate) .. niciodata nu a aratat atat de groaznic
La 17 ani anticonceptionale? Ma rog, nu sunt aici sa judec pe cineva, dar dpdv medical nu este bn deloc...decat daca ai alte plb care implica un tratament hormonal!
Explicatiile sunt cat se poate de simple. Organismul uman reactioneaza diferit la anumite tratamente, astfel ca, in cazul anumitor femei, anticonceptionalele au un impact direct asupra greutatii, iar efectul imediat al depunerii grasimii este aparitia celulitei. Din cauza continutului mai mare de hormoni artificiali pe care ii contin, unele anticonceptionale pot provoca retineri de apa si, ca atare, favorizeaza instalarea celulitei. Fa mai mult sport, si sigur o sa se diminueze
Răspuns cu citat