View Single Post
  #6497 (permalink)  
Vechi 01 aug 2015, 22:47:44
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan ( partea 3 )

Citat:
Anterior postat de yoko49 Vezi mesajul
Ai dreptate Rozica... este pentru totdeauna....
Am o verisoara , mai mare ca mine de varsta , si este in talie cat am eu piciorul....dar dulciurile , fie ca le face ea sau altcineva ,doar le gusta... La fel si prietena mea ....
Banuiesc ca ai fost si la endocrinolg .As fi curioasa ce ti-a zis.
Doctorita mea ma cearta pt fiecare ml de ulei folosit pt salate . Nu-ti zic ce-mi face cand ma aude de salata de vinete sau zacusca ... cica sunt tabu . Am mers la ea pentru pb hormonale...mi-a dat analize de facut si mi-a prescris siofor , un medicament pentru diabet . Daca il iau regulat ( mai sar din cand in cand , mai ales cand plec in week-end la tara ) nu prea mai poftesc la dulce , sau mai bine zis nu ca inainte.
Azi mi-am facut si eu budinca de vanilie ( de asta a cumparat sotul ) , dar nu pentru ca as fi avut pofta de dulce ci pentru ca sunt la PP si de post nu pot manca decat tofu ...
Te-ai mira daca ti-as spune ca nu am fost niciodata la endo,chiar daca mi-au fost date zeci de trimiteri?
Yoko...foloseste ulei de parafina la salate,se elimina total.Mai vezi la retete dukan reteta de maioneza.Este aproape la fel cu cea obisnuita.
__________________
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
yoko49 (01 aug 2015)