View Single Post
  #65 (permalink)  
Vechi 14 ian 2013, 09:37:05
ruxxi's Avatar
ruxxi ruxxi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Dieta echilibrata
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 55
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Ruxxi-cum m-am lasat de fumat si ce ma mentine motivata!

'Neata Clau!
Vara trecuta am slabit vreo 4 kg.Nu am urmat zilnic programul de exercitii (da, am si dvd-ul).Acum vreau sa urmez dieta mai mult pentru faptul ca m-am simtit foarte bine cat am urmat-o, ma hraneam sanatos (paine integrala, peste, legume, oleaginoase,ceaiuri etc- stii si tu).Incerc sa nu mai fac o obsesie din asta Programul de exercitii mi se pare destul de light deoarece de-a lungul timpului am facut tot felul de programele gen Slim in 6, Turbo Jam, Insanity , Brazil Butt Lift (pe care il recomand cu caldura),insa este un program complex-are de toate.Eu imi mai fac si singura programul de exercitii cand am chef.Am o aplicatie pe telefon (Tabata timer) si il setez 4 min- 20/10 sec.:20 sec efort, 10 sec pauza.Fac 3 serii(12 min) .Dupa acest mini-antrenament nu-mi mai trebuie nimic
Mult succes si tie!
O saptamana placuta,
R.
__________________
Jurnal Ruxxi-o viata mai sanatoasa fara tutun!http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ta-5801-5.html
ruxxi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1809 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1293 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]