View Single Post
  #65 (permalink)  
Vechi 29 nov 2011, 10:26:05
maryo's Avatar
maryo maryo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 182cm, 94kg
Mesaje: 68
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Re: In cautarea fericirii - Jurnal Maryo

Buna dimineata slabutelor,

Dupa o scurta pauza i'm back in business ... Am reventi tocmai de ziua mea .
Hmm ce ar fi nou de zis ?
Let's see: pai cel mai amre progres inregistrat este acela ca am schimbat sala de antrenament. Am trecut de la sali de fitness unde majoritatea metrosexualilor vin pentru a isi etala telefonul sau pentru a agata pipite. Dupa o lunga documentare in domeniu am ales ca incepand cu luna august 2011 sa imi desfasor antrenamentele la CSS 5 Bucuresti-Club de Culturism si Haltere.
Sala este localizata in incinta stadionului '' Lia Manoliu '' , pretul abonamentului fiind de 50 lei nelimitat. Ce va pot spune din start este ca daca vrei benzi de alergat aparate delicate, vestiare de fite, dusuri, masaj ... ramai acasa . Este o sala hardore, unde sub indrumarea domnului Dan Enuta- antrenor international fitness si culturism de unde au iesit numerosi campioni nationali, balcanici internationali etc.
Tot ce stiam credeam despre acest sport in materie de antrenament a fost spulberat... vrei masa musculara tonifiata si mare forget about aparate, scripeti, etc. Antrenamentele se bazeaza pe greutati libere, gantere, haltere. Marele avantaj este ca majoritatea persoanelor care se antreneaza aici sunt legitimati ca si culturisti, asa ca ai de unde invata o gramasa de lucruri despre alimentatie, antrenament, recuperare. In plus domnul Enuta se ocupa in particular de fiecare dintre noi fara a avea vreo pretentie materiala.
Ca urmare a mutarii la aceasta sala am reusit sa reduc drastic procentul grasimii corporale si sa reduc grosimea taliei. Am slabit de la 99kg la 93 kg dar fiind mult mai definit si cu o musculatura mai densa.
Actualmente am: coapsa - 64 cm(aici mai am de lucrat, pt ca inainte nu faceam picioare deloc, am pus 4 cm in 8 antrenamente ) brate-46cm. Restul nu le-am masurat deocamdata dar to be continued ...
Urmeaza ca in seara asta sa urc si niste poze pentru a se vedea progresele.


Have a nice day,
Maryo
Răspuns cu citat