View Single Post
  #65307 (permalink)  
Vechi 23 sep 2016, 19:43:41
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Michelle......ca sa nu uit.....Ai voie doua linguri de ulei pe zi sau una de smantana. In ziua de vitamine nu ai voie ulei si sare.
Fructele se pot amesteca sau nu......depinde cum te simti la stomac! Mananca si salate la fiecare masa,ca sa nu iti vina foame!
Iaurt poti manca la proteine daca in ziua respectiva alegi lactate;iaurt,branza,lapte !
Am retinut asta cu uleiul sau smantana sau parmezan am inteles.

La ziua de vitamine eu mi-am propus sa mananc o masa fructe, 1 masa legume ( gen morcovi cruzi, gulii, castraveti - ce pot manca eu fara sare) O sa incerc si o salata fara sare - doar cu lamaie si condimente - dar cred ca e cam chinuitor. Mai usor e cu fructe.

Pentru maine la ziua de carbohidrati am urmatorul plan:

MD - 1 masa fructe de cactus ( mi-am dorit sa fur din cactus la Cannes si sotul mi-a promis ca daca nu-l fac de ras imi aduce el - si mi-a adus - parca vad ca-s niste porcarii fara gust )
1 masa banana

Pranz - tocanita de ciuperci cu mamaliguta

Cina - inghetata 3 cupe si 4 patratele de ciocolata.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
frumoasa (27 sep 2016)