View Single Post
  #6550 (permalink)  
Vechi 06 iun 2012, 21:24:23
MIRUTZA's Avatar
MIRUTZA MIRUTZA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Fetele vin eu cu o veste inaintea lui Nicoleta: vineri acuma m-a operez sa imi scot bila si pietricelele. Teoretic,daca totul decurge bine...imi dau drumul acasa duminica

Nu imi e frica de operatie pentru ca stiu prin ce crize si ce dureri am trecut in astea 9 luni si abia astept sa ma opereze si sa scap. Oricum imi va fi mai bine decat asa

Asa ca eu voi fi de vineri pe dieta deci am sanse sa imi ating targetul mai repede decat imi inchipuiam eu. Sora mea cand s-a operat acum 3 ani tot de bila si pietricele... a slabit foarte,foarte mult dupa operatie. Eu incerc sa ma gandesc la partea buna a lucrurilor si evit sa ma gandesc la operatia propriu-zisa.
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat