View Single Post
  #66 (permalink)  
Vechi 31 ian 2011, 14:05:27
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Concurs "Slabutele sunt dulci, nu au nevoie de zahar adaugat" (31 ian - 27 feb)

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Hello! Livia, am venit si eu aici. Nu de alta, dar poate ma ajuta sa spun mai usor nu cand rontaie pofticiosul meu tot felul de prostii langa mine.
bine ai venit pai e simplu, iti spui ca asa s-au adunat kg in plus pana si in cazul lui, care e barbat si are metabolism mai ridicat, si poate te ajuta gandul si in jurul meu se cam rontaie, stai linistita

Citat:
Anterior postat de maneki Vezi mesajul
eu sunt ok

bine, dimineata am inceput prost, cu lingurita de zahar brun la cafea...in fine renunt la ambele

in rest nu am pofte... treceam azi dimineata pe langa un magazin si tocmai isi cumparase o fata biscuiti cu crema si imi spuneam in gand "cum o putea sa manance asa ceva, nu-i nici sanatos, te mai si ingrasa, nici de foame nu-ti tine..."
cred ca sunt pe drumul cel bun, in curand n-o sa-mi mai placa dulciurile, am asa o presimitire

acum mananc o portocala si e atat de bunaa
ce-mi place modul tau de a gandi asa este, micile bombe calorice nu prea le vezi pana sa iti impui sa slabesti iar atunci cand te intrebi si cat de sanatoase sunt, ti se duce pofta de tot

eu nu pot sa nu beau cafea, insa cu zahar nu o suport, ma scarbeste o beau doar cu putin lapte, asa m-am obisnuit de la bun inceput, si imi place

Citat:
Anterior postat de trandafir Vezi mesajul
Fetelor, voi cum stati cu poftele?
Pana la ora asta nu prea am avut pofta de dulce, sper nici sa nu am. Si sper sa gasesc si eu o modalitate de a ma motiva si sa rezist tentatiilor.
Nu m-am gandit la sfarsitul lunii ce as putea sa-mi ofer ca recompensa, insa sigur imi vine ceva in cap curand.
O zi frumoasa tuturor
daca iti faci un calcul cam cat economisesti daca nu cumperi dulciurile respective, iti poti imagina si ce poti cumpara drept recompensa preferabil ceva neconsumabil, care sa-ti aminteasca de efortul depus si de munca dusa la bun sfarsit

poftele vor veni, dar daca le ineci cu fructe sau cu deserturi sanatoase (branza slaba cu cacao/fructe uscate, iaurt simplu cu miere) o sa uiti de ele cu incetul se mai intampla ca dupa primele zile de acomodare sa uiti de tot de pofta de zahar, si sa ti se faca pofta doar de fructe

efectele nu te vor dezamagi
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat