View Single Post
  #6678 (permalink)  
Vechi 12 iun 2012, 04:43:23
aleka008's Avatar
aleka008 aleka008 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 104.5kg
Mesaje: 480
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Incet incet am terminat de citit tot de cand nu mai intrasem..

Flori, cum mai e Mihaita? Pe viitor sa nu ii mai dai sa manance asa de mult cand vomita, stomacul are nevoie repaus, portii mici si dese se recomanda. Si Ilinca mea face febra de 3 zile... o zi da una ba, cea mai mare a fost 38.8, Duminca am fost cu ea la camera de garda si mi-a zis ca nu are nimic, ca e de la dinti.. aseara nu i-am mai dat antitermic si a facut iar..
Mi-a zis si pediatrul ca nu e bine sa ti copilul cu pusee de ferbra in colectivitate dar asa frica imi e sa o iau de la capat iar cu acomodatul de mor. Ilinca mananca si doarme mai greu la cresa si de abia se obisnuise acolo, nu imi vine sa o tin acasa...

Se pare ca si baietelul Ancai a luat ceva de pe plaiuri mioritice, am citit ca poate sa faca si diaree de "calatorie", daca schimbi ceva drastic din mediul lui il poate deregla. Sper ca nu e nimic grav..

Multa sanatate Mirutzei, sa vezi ce bine o sa fie de acum inainte, nu o sa iti mai fie asa de rau, stiu de la mama.

Nicoleta, chiar ma gandeam la tine aseara cand faceam "miscare" cu sotul, cum spuneai tu ca il vizitezi in fiecare seara sau de 2-3 ori pe saptamana.. cred ca o saiti fie tare greu. Sanatate multa mamei tale, o sa vezi ca o sa treaca toate problemele. Mai bine ca a facut pasul asta ca sa stati si voi linistiti dupa ce va achitati toate datoriile.

Doruta, functioneaza culcatul mai tarziu cu David? Eu cred ca ti s-au dus diminetile lungi de care te bucurai pana acum.. Eu oricat de tarziu o culc pe Ilinca tot la maxim 6:30 e in picioare, sa stii ca nu faci nimic daca tragi de el seara, in plus cele mai importante ore de somn sunt devreme... 21-24, nu il priva de somnul asta numai ca sa dormi mai mult dimineata. O sa vezi ca te obisnuiesti si nu iti mai e asa de greu cu timpul..

Gea, sa stii ca am observat ca e regula cu slabitul asta.. stagnezi la fiecare greutate care ti-ai mentinut-o mai mult timp, iar daca cineva e experta in asta, apoi eu sunt. Nu ma mandresc, dar in timp am avut oscilatii de pana la 20-30 de kg iar de fiecare data cand am slabit m-am oprit la greutatea pe care am avut-o mult timp. Multa mobilizare sa treci de fazele astea..

Si nu in ultimul rand Simo. Ma gandeam sa te apuc inainte sa pleci la mare, nu mai stiam daca pleci pe 15.. Si noi ne pregatim de mare, dar sunt in dubii cu vremea asta, se anunta vijelii si ploi de pe 20.. deci in plin sejur. Noi mergem la o gazda la curte, f frumos cu conditii de gatit pentru ca trebuie sa ii fac Ilincai, nu am incredere sa ii dau mancare de restaurant chiar si daca e facuta pentru copii. Lasa-mi pe privat numarul tau daca mai vrei sa ne vedem la mare, eu am o prietena in Constanta si in mod sigur o sa ajungem si pe acolo... daca nu e vreme putem sa ne vedem in Bucuresti, tare mi-ar place macar sa iesim cu fetele in parc..

EU cu dieta sunt varza, am fost pana la tara sa facem un pic de curatenie in curte si m-am intors muscata de tantari de numa numa. Chiar ma gandeam ca de cand am fost gravida nu m-am mai trezit de bunavoie la 4 dimineata.. dar nu ma puteam de mancarimi.. am luat antihistaminic de alergie si m-a mai lasat, dar cred ca o sa sufar in continuare pana imi trec de tot.

Am facut si eu cumparaturi pentru Ilica, galetusa si lopatele de nisip, piscinuta, minge de plaja, slip avem cadou de la soramea.. incet incet le strangem pe toate. De abia astept sa vad cum o sa-i placa marea..
Răspuns cu citat