Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #6671 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 13:57:27
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Am uitat sa va spun ca Ana deja pune bani la saltea La propriu Are o pusculita a ei cu monede. Si le-a scos duminica si a ascuns banii la saltea A fost o scumpa.
Deja se urca singura pe scaune, canapea, fotolii, chiar si pe dulapul de la ea din camera Si vrea sa manance doar cu noi la masa si ce mancam noi. Zilele astea a mancat telemea cu rosii, sunca presata, ou fiert, paine si lapte cu cacao. Ii place de numa Stie sa se stearga singura pe maini si gurita dupa ce mananca. Deja incet incet stie sa zica Ana. I-am dat un costum de baie cu Winni pe piept si ii zicea sotul, Winnie, in timp ce ii arata cu degetul pe pieptul ei. Si ea zicea " Ne (tradus NU), Ana!" A fost o scumpa
Iar astazi ne uitam pe geam afara cand ploua si era asa fericita, a inceput sa bata cu degetul in geam si sa strige APA UAAAA Apa
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6672 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 19:34:01
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

doamne ce scumpica e ana.. deja mi-o imaginam.. acuma e super sa descoperi toate chestiutele care le face/zice.. deja zaresti personalitatea ei..
la kg eu iar am dat inapoi.. mor de nervi ca nu mai scap de 65.. si mi amintesc ca si eu am stagnat multe luni prin 2009.. desi in 2008 eram gagica la 57 de kg.. apoi 60 tot eram hahaha
eu ma gandesc la md sa am lactate.. la gustari fructe, la praanz ceva consistent si carne.. si seara numai legume. sa vad ceva schimbare.. la sport daca pot 2 ore pe zi.
azi o sa mai merg sa conduc pe stradute mici.. hihi imi placeee desi sotul ma ia cu detaliile lui,, ce vrea ca de abia invart volanul. haha
as vrea sa merg la shoping dar ma ia depresia ca stagnez,..
gea, schimba ceva si la sport.. corpul s eobishnueiste si nu mai scazi.. fa ceva diferit..
vai flori sa stii ca l-am visat zilele trecute pe mihaita, si avea ceva sange la nas.. ai grija de el.
simona, de abia astept poze de la mare. sa vad cum reactioneaza raisa la apa, si nisip, sa ii iei jucarele de nisip. ce costum de baie iti iei?oricum arati bineee
nico, draga, oh.. nu mai plange ca faci riduri.. o sa vezi ca slabesti , si te faci frumoasa.. sa iti lasi parul lung si drept..
mamica de care ziceai tu, e superba ea, si inainte era super sportiva, eu ma gandesc ca e genetica pt zona abdomenului.. altele slabesc repede, altele.. stau cu burta toata viata.. eu nu imi imaginez ca o sa am asa ceva..burta plata hahaha..
si ce copil frumos are.. cand il vad
stiti careva dc mi se zbate intr-0 parte la ochiul stang, asta de cateva sapt bune..
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #6673 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 19:51:28
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Azi a fost o zi faina, am stat mai mult in pat si am cititAm papat ca bebelusii din 4 in 4 ore, ceva usor...supa, mamaliga cu branza,mamaliga cu lapte, spanac Maine vreau sa ma canteresc sa vad daca am mai dat ceva jos cu operatia sau cu regimul

Azi imi era tare somn la un moment dat si mi-a fost frica sa beau cafea, desi aveam voie..dar am zis ca e prea repede..sa las organismul sa isi revina si peste cateva zile poate o sa beau si eu o cafea slaba cu lapte

Am citit niste carti interesante azi..despre importanta alimentatiei sanatoase in evitarea si tratarea bolilor" STIDIUL CHINA" si " Noua Ordine Mondiala".Ambele carti ne spun ca nu tot ce stim noi e adevarat si ca laptele nu e asa bun cum stim noi si ca marile industrii( farmaceutica, industria lapteluli,a oualelor,Mcdonald si etc) controleaza tot si ne manipuleaza sa credem ce vor ei. Intr-un cuvant ei nu au nevoie de oameni sanatosi, ci de oameni bolnavi care sa consume medicamente cat mai multe, care sa aduca un mare profit industriei farmaceutice si altor mari industrii.

Iar"Noua Ordine Mondiala" zicea ca suntem prea multi pe planeta si ca pe viitor vor sa fim doar 500 milioane.Ei folosesc aditivi alimentari, aspartamul, glutamatul de sodiu,flourul si hrana iradiata,alte elemente introduse in alimentatie, prin produse cosmetice si vaccinuri cu mercur, pentru a deveni tot mai bolnavi si mai putini pe planeta.
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de MIRUTZA; 11 iun 2012 at 20:02:27.
Răspuns cu citat
  #6674 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 20:40:23
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

PROSTII.. eu nu cred in tot felul de conspiratii.. sa imi ocup mintea ce se intampla cu lumea../
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #6675 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 23:35:06
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

salutare mamici!!!
este adevarat proverbul ala ca un necaz nu vine niciodata singur!nu imi era destul de greu singura cu 2 copii,cu sotul plecat ,cu ...offf atatea pe cap (sa stiti ca nu e usor,scoate copiii de 2 ori afara ,coboara si urca caruciorul cu tot cu copil in el de la etajul 3,le trebuie de mancare in acelasi timp si nu acelasi fel de mancare....)............colac peste pupaza azi (de fapt acum 10 minute )mama mea a fost internata in spital....ca prim diagnostic:apa in abdomen(acuza dureri de cateva zile si se umflase tare la burta)
imi vine sa ma tot duc!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6676 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 23:45:10
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Neataaaaa!!!
La cat mai multe kg in minus, Nico, bafta multa la slabit si la sport!!!
Sa aveti o saptamana minunata dragelor!
multumesc mult Simo draga!
dar din pacate am ratat prima zi de dieat!
am papat asa :
Md-cafea mare cu lapte
PRANZ-salata mare din rosii ,castravete si ceapa verde+coaja de ka painea in ou a lui Robert
Cina-placinta cu visine +covrig cu sare (astea de la patiserie)

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Vai Flori, imi pare rau. Poate nu e pojar, copii fac bubite si de la caldura.
Sanatate multa!!

Raisa de aseara are mucisori ... nu stiu cum , sper sa ii treaca repede
si ai mei fac ceva bubite de caldura,la oi este foarte cald!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
ce fac fetele?
eu sunt foarte stresata trebuie sa imi fac lucrarea de disertatie..pana in 28 trebuie predata.. trebuia sa termin acum 2 ani dar am tot amanat...
spor la treaba!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6677 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 23:47:47
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Azi a fost o zi faina, am stat mai mult in pat si am cititAm papat ca bebelusii din 4 in 4 ore, ceva usor...supa, mamaliga cu branza,mamaliga cu lapte, spanac Maine vreau sa ma canteresc sa vad daca am mai dat ceva jos cu operatia sau cu regimul

Azi imi era tare somn la un moment dat si mi-a fost frica sa beau cafea, desi aveam voie..dar am zis ca e prea repede..sa las organismul sa isi revina si peste cateva zile poate o sa beau si eu o cafea slaba cu lapte

Am citit niste carti interesante azi..despre importanta alimentatiei sanatoase in evitarea si tratarea bolilor" STIDIUL CHINA" si " Noua Ordine Mondiala".Ambele carti ne spun ca nu tot ce stim noi e adevarat si ca laptele nu e asa bun cum stim noi si ca marile industrii( farmaceutica, industria lapteluli,a oualelor,Mcdonald si etc) controleaza tot si ne manipuleaza sa credem ce vor ei. Intr-un cuvant ei nu au nevoie de oameni sanatosi, ci de oameni bolnavi care sa consume medicamente cat mai multe, care sa aduca un mare profit industriei farmaceutice si altor mari industrii.

Iar"Noua Ordine Mondiala" zicea ca suntem prea multi pe planeta si ca pe viitor vor sa fim doar 500 milioane.Ei folosesc aditivi alimentari, aspartamul, glutamatul de sodiu,flourul si hrana iradiata,alte elemente introduse in alimentatie, prin produse cosmetice si vaccinuri cu mercur, pentru a deveni tot mai bolnavi si mai putini pe planeta.
sa sti ca in ultima vreme tot aud ca laptele nu ar fi chiar asa de bun!
eu nu stiu ce sa mai cred!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6678 (permalink)  
Vechi 12 iun 2012, 04:43:23
aleka008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 104.5kg
Mesaje: 480
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Incet incet am terminat de citit tot de cand nu mai intrasem..

Flori, cum mai e Mihaita? Pe viitor sa nu ii mai dai sa manance asa de mult cand vomita, stomacul are nevoie repaus, portii mici si dese se recomanda. Si Ilinca mea face febra de 3 zile... o zi da una ba, cea mai mare a fost 38.8, Duminca am fost cu ea la camera de garda si mi-a zis ca nu are nimic, ca e de la dinti.. aseara nu i-am mai dat antitermic si a facut iar..
Mi-a zis si pediatrul ca nu e bine sa ti copilul cu pusee de ferbra in colectivitate dar asa frica imi e sa o iau de la capat iar cu acomodatul de mor. Ilinca mananca si doarme mai greu la cresa si de abia se obisnuise acolo, nu imi vine sa o tin acasa...

Se pare ca si baietelul Ancai a luat ceva de pe plaiuri mioritice, am citit ca poate sa faca si diaree de "calatorie", daca schimbi ceva drastic din mediul lui il poate deregla. Sper ca nu e nimic grav..

Multa sanatate Mirutzei, sa vezi ce bine o sa fie de acum inainte, nu o sa iti mai fie asa de rau, stiu de la mama.

Nicoleta, chiar ma gandeam la tine aseara cand faceam "miscare" cu sotul, cum spuneai tu ca il vizitezi in fiecare seara sau de 2-3 ori pe saptamana.. cred ca o saiti fie tare greu. Sanatate multa mamei tale, o sa vezi ca o sa treaca toate problemele. Mai bine ca a facut pasul asta ca sa stati si voi linistiti dupa ce va achitati toate datoriile.

Doruta, functioneaza culcatul mai tarziu cu David? Eu cred ca ti s-au dus diminetile lungi de care te bucurai pana acum.. Eu oricat de tarziu o culc pe Ilinca tot la maxim 6:30 e in picioare, sa stii ca nu faci nimic daca tragi de el seara, in plus cele mai importante ore de somn sunt devreme... 21-24, nu il priva de somnul asta numai ca sa dormi mai mult dimineata. O sa vezi ca te obisnuiesti si nu iti mai e asa de greu cu timpul..

Gea, sa stii ca am observat ca e regula cu slabitul asta.. stagnezi la fiecare greutate care ti-ai mentinut-o mai mult timp, iar daca cineva e experta in asta, apoi eu sunt. Nu ma mandresc, dar in timp am avut oscilatii de pana la 20-30 de kg iar de fiecare data cand am slabit m-am oprit la greutatea pe care am avut-o mult timp. Multa mobilizare sa treci de fazele astea..

Si nu in ultimul rand Simo. Ma gandeam sa te apuc inainte sa pleci la mare, nu mai stiam daca pleci pe 15.. Si noi ne pregatim de mare, dar sunt in dubii cu vremea asta, se anunta vijelii si ploi de pe 20.. deci in plin sejur. Noi mergem la o gazda la curte, f frumos cu conditii de gatit pentru ca trebuie sa ii fac Ilincai, nu am incredere sa ii dau mancare de restaurant chiar si daca e facuta pentru copii. Lasa-mi pe privat numarul tau daca mai vrei sa ne vedem la mare, eu am o prietena in Constanta si in mod sigur o sa ajungem si pe acolo... daca nu e vreme putem sa ne vedem in Bucuresti, tare mi-ar place macar sa iesim cu fetele in parc..

EU cu dieta sunt varza, am fost pana la tara sa facem un pic de curatenie in curte si m-am intors muscata de tantari de numa numa. Chiar ma gandeam ca de cand am fost gravida nu m-am mai trezit de bunavoie la 4 dimineata.. dar nu ma puteam de mancarimi.. am luat antihistaminic de alergie si m-a mai lasat, dar cred ca o sa sufar in continuare pana imi trec de tot.

Am facut si eu cumparaturi pentru Ilica, galetusa si lopatele de nisip, piscinuta, minge de plaja, slip avem cadou de la soramea.. incet incet le strangem pe toate. De abia astept sa vad cum o sa-i placa marea..
Răspuns cu citat
  #6679 (permalink)  
Vechi 12 iun 2012, 07:13:56
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

buna dimineata !
deci am avut o noapte super naspa! am visat urat,ca cica era cineva in casa,de spaima cum am visat mi-a fost teama sa merg si la baie,Doamne fereste-ma ,aveam senzatia ca cineva tot imi deschide si inchide usa!offff

va doresc o zi minunata,a mea sigur nu va fi ,am mult de umblat,sotul are nevoie de o factura de utilitati pe numele lui pt a i se face card si toate sunt pe numele meu! sper sa reusesc!
va pup!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6680 (permalink)  
Vechi 12 iun 2012, 08:06:10
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Aleka mihaita a vomitat enterolul in 2 reprize...si atat..
l-am tinut 3 zile cu nurofen si eferalgan...bine ca i-am facut analiza la sange si nu i-a dat antibiotic...ca da complicatii la pojar...si inca ceva la pojar nu se da nimic pe baza de aspirina...poate genera decesul
diareea a fost de la febra..2-3 scaune au fost mucilaginoase in rest normal...dar mai des
iar cand nu a mai facut febra a inceput eruptia...
acum a inceput sa se curete...arata si se simte mai bine
aseara am fost cu el la doctor...i-a pus clar diagnosticul "pojarel" sau rubeola
mi se pare ca se uita cu un ochi aiurea..si mi-a recomandat un doctor oftalmolog dupa ce terminam cu pojarul...pt ca acum ochii lui sunt sesibili la lumina...nu trebuie sa iesim afara
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole