Subiect: Twisty`s Diary
View Single Post
  #687 (permalink)  
Vechi 05 sep 2012, 18:50:08
Twisty's Avatar
Twisty Twisty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Medias, Germania
Vârsta: 34
Dieta: Hipocalorica
Date: 161cm, 54.5kg
Mesaje: 2.584
Aprecieri acordate: 137
Am fost apreciat(a) de 285 ori in 231 mesaje
Implicit Re: Twisty`s Diary

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Daca iti plac culorile, sigur ai inclinatii si spre artele plastice Iti place sa pictezi, chiar?
Nu am mai pictat din generala .
Imi place sa pictez pe unghii cate cv cand imi fac manichiura(pe inelar doar).
Ma bucur ca ai mai trecut si pe la mine .

Citat:
Anterior postat de kimberly Vezi mesajul
Hey eu am facut cursurile de machiaj Christine Valmy la sfarsitul clasei a 11-a, intr-o vara. Daca chiar te pasioneaza arta machiajului, te incurajez sa te indrepti spre aceasta "ramura" frumoasa unde imbini utilul cu placutul Iti recomand aceste cursuri de aprofundare pentru ca sunt foarte bune si chiar se ocupa de tine.

Chiar si acum imi fac timp sa le machiez pe prietenele mele cand iesim in oras, pentru ca e ca un hobby frumos, care trebuia sa fie si meserie pentru mine, dar m-am intors la o alta pasiune mai veche si mai mare - medicina dar nu voi renunta la machiaj, il voi practica in continuare ca un hobby E frumos ... chiar e frumos. Mai ales daca iti place si ai si inclinatii. Bravo


P.S: pastreaza-ti visele vii uneori, pentru ca un vis sa se implineasca, e suficient sa il ai!
Multumesc de incurajare.
Uff chiar nu stiu ce sa fac dar e evident ca facultatea am facut`o degeaba .
Daca ar fi sa visez cu ochii deschisi as fii make`up artist si seara instructoare de Zumba .

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
sa stii ca si eu sunt la fel ca tine .. si eu voiam anul trecut sa fac niste cursuri de machiaj dar am inteles ca este putin cam costisitor si imi place sa stiu sa fac doar pentru mine, nu as vrea o cariera din asta .. bine, as vrea o cariera daca ar fi ceva la un nivel inalt dar nu sa fiu angajata la un salon de prin oras unde nici nu ma plateste calumea
imi place sa machiez si sa fac unghii .. ador sa experimentez cat mai multe modele desi nu prea pot sa fac la altcineva .. nu stiu, imi tremura mainile la machiaj toate prietenele ma cheama cand au vreo ocazie sau daca este sa mergem mai multe undeva in club de ex, ne strangem la mine acasa si tocmai la final apuc si eu sa ma ocup de mine
Eu am emotii cand aplic mascara altcuiva ,ehh dar banuiesc ca daca e sa urmez un curs o sa imi intru in mana .
Pai de jos se ajunge la un nivel inalt ... cunosti oameni,iti faci relatii,esti chemata la anumite evenimente,devii tot mai cunoscuta etc... -> cursuri de perfectionare .
Chiar ma interesam azi noapte de cursuri...Am gasit la IMA(Intact Media Academy) cu 1000 de euro.5 saptamani ,cate 4 ore pe zi .
Dupa aceea am mai cautat si am gasit si cursuri mai ieftine si mai scumpe .

Inca nu stiu ce sa fac...sunt doar idei (make`up artist/instructor Zumba)....
Se pare ca mi`e cam teama sa pasesc in viata !
Dar si cand o fac ...
__________________
Jurnalul meu :Twisty`s Diary

Think Positive !!!


Multumesc Slabute.ro!